A City megverte az Arsenalt, és gólrekordot állított fel

2017.11.05. 15:05
Kevin De Bruyne ma is remekelt (Fotó: AFP)
A vártnál jóval könnyedebben, sok helyzetet kihagyva, de bizonyos értelemben kissé szerencsés gólokkal 3–1-re megverte a Manchester City az Arsenalt a labdarúgó Premier League 11. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE

11. FORDULÓ
Manchester City–Arsenal 3–1 (De Bruyne 19., Agüero 50., 11-esből, G. Jesus 74., ill. Lacazette 65.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Arsene Wenger alapcsapatát a hétközi európai kupafordulóban alaposan rápihentette a hétvégi, Manchester City elleni rangadóra, most nem az Európa-ligában látott Macey – Debuchy, el-Neni, Holding – Nelson, Coquelin, Willock, Maitland-Niles – Walcott, Wilshere – Giroud csapatot küldte a gyepre...

Kellett is a „gálacsapat”, mert elképesztően jó formába hozta Pep Guardiola a Cityt, amely ennek megfelelően percek alatt kialakított négy helyzetet, és közülük egyet Kevin De Bruyne értékesített is. 1–0!

Remekelt a City, futószalagon lőhette volna a gólokat, ha kissé figyelmesebb (a türelmét egy idő után elveszítő Guardiola Raheem Sterling amatőr megoldása után mérgében átépítette a kispadot egy jobbcsapottal), de inkább mi azt emelnénk ki, hogy a klub gólrekordere, az ezen a bajnokin stílszerűen egy aranyszínű cipőben fellépő Sergio Agüero sokszor a felezőnél szerelte az ellenfelet, majd indította két szélsőjét.

Totális futball.

Az Arsenal-drukkerek a totális jelzőt egészen más szövegkörnyezetben használták az első félidőben, pedig nem sokkal a lefújás előtt Aaron Ramsey egyenlíthetett volna, de közeli lövését védte Ederson.

Már csak ezért is fontos volt ez a jelenet, mert hat éve nem nyert idegenbeli bajnokit az Arsenal, ha vesztésre állt a szünetben – most az egy pontnak is örült volna.

Sergio Agüero ugyanis megszerezte szokásos gólját, most a Sterling által kiharcolt büntetőből (2–0), és ugyan a csereként beállt Alexandre Lacazette is betalált (2–1), de hasonlókat lehetett elmondani Gabriel Jesusról is (3–1).

Arsene Wenger a hajrára becserélte Alexis Sánchez mellé Lacazette után Olivier Giroud-t is, de hiába, ezen a mérkőzésen nem termett babér a londoniaknak.

Nem úgy a házigazdának: a City az idényben – minden sorozatot figyelembe véve – már 52 rúgott gólnál tart, erre senki sem volt még képes a Premier League, azaz 1992 bevezetése óta!