A Man. City büntetőt rontott, 0–0 a Liverpool elleni csúcsrangadón

2018.10.07. 17:24
Sokat ígért, annál viszont jóval kevesebbet adott a Liverpool–Man. City csúcsrangadó (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 8. fordulójának záró rangadóján 0–0-ra végzett a Liverpool és a Manchester City az Anfielden. A kiegyenlített mérkőzés eldöntésére a Citynek volt a legnagyobb esélye, ám Rijad Mahrez kihagyott a 86. percben egy büntetőt.

Az előző idény két őrült mérkőzése (Manchesterben 5–0 a Citynek, az Anfielden 4–3 a Liverpoolban) után hatalmas volt a várakozás a rangadó előtt, hogy aztán jóval csendesebb első félidő jöjjön a vártnál. A Liverpool nekiesett a Citynek, mely az első tíz percben azzal foglalta el magát, hogy valahogy túlélje a vihart – majd szépen, fokozatosan magára talált.

Az eredmény tulajdonképpen patthelyzet lett: a tempót nem érhette kritika, mindkét csapat kereste a lehetőségeket, ám nem találta – lövés alig volt (csupán három a szünetig), tiszta helyzet mégúgy sem. A Manchester City egy tizenegyest is számon kérhetett a játékvezetőn: Joe Gomez hibája után Sergio Agüero kapura fordult volna, ám Dejan Lovren úgy tűnt, „alárúgott” – Martin Atkinson viszont nem látott okot a beavatkozásra. Az első félidő krónikájához hozzátartozik, hogy Jürgen Klopp korai cserére kényszerült, csakúgy, mint a Napoli elleni BL-mérkőzésen: most James Milner esett ki a középpályáról, Naby Keita váltotta.

A második félidő egy ideig ugyanolyan mederben folyt (a csordogált a tempót tekintve túlzás lenne...), de helyzetek ugyanúgy nem voltak, egészen a 60. percig. Akkor a citysek ismét tizenegyest reklamáltak (kezezés miatt, de Atkinson kifelé ítélt szabadrúgást, lökésért), majd Rijad Mahrez gyors egymásutánban elrontott két helyzetet, a másik kapu előtt pedig Mohamed Szalah csavart Ederson ölébe.

Mindkét edző csatárcserével frissített, Pep Guardiola lehívta Sergio Agüerót, és jött Gabriel Jesus; Jürgen Klopp pedig Daniel Sturridge-et küldte be Roberto Firmino helyére. Aztán érkezett a Citybe Leroy Sané is, helyzet ettől viszont nem lett több...

A 85. percben aztán Sané összeesett Virgil van Dijk mellett egy tizenegyest, amelyet viszont Rijad Mahrez az Anfield népének nagy örömére magasan kapu fölé rúgott. Gabriel Jesus ráadásul szintén szívesen elvégezte volna a büntetőt, ám Mahrez „nem hagyta érvényesülni”...

Ennél nagyobb sansz már nem adódott – a látottak alapján teljesen igazságos 0–0-val zárult a rangadó, a Manchester City folytatta a 2003 tavasza óta tartó nyeretlenségi sorozatát a Liverpool otthonában. A Manchester City, a Liverpool és a Chelsea egyaránt 20 ponttal áll a 8. forduló után, a City vezeti a tabellát.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ

Liverpool–Manchester City 0–0
Vasárnapi eredmények
Southampton–Chelsea 0–3 (Hazard 30., Barkley 57., Morata 93.)
Fulham–Arsenal 1–5 (Schürrle 44., ill. Lacazette 29., 49., Ramsey 67., Aubameyang 79., 91.)
Szombati eredmények
Manchester United–Newcastle United 3–2 (Mata 70., Martial 76., A. Sánchez 90., ill. Kenedy 7., Muto 10.)
Burnley–Huddersfield 1–1
(Vokes 20., ill. Schindler 66.)
Crystal Palace–Wolverhampton Wanderers 0–1 (Doherty 56.)
Leicester City–Everton 1–2 (R. Pereira 40., ill. Richarlison 7., G. Sigurdsson 77.)
Tottenham Hotspur–Cardiff City 1–0 (Dier 8.)
Watford–AFC Bournemouth 0–4 (Brooks 14., J. King 33., 45+1. – az elsőt 11-esből, C. Wilson 47.)