Büntető döntött a 95. percben, a Liverpool továbbra is hibátlan!

2019.10.05. 15:55
Sadio Mané góljával szerezte meg a vezetést a Liverpool (Fotó: AFP)
A Leicester City közel járt ahhoz, hogy megszakítsa a Liverpool diadalsorozatát az angol labdarúgó Premier League 8. fordulójának rangadóján, de Jürgen Klopp csapata a 95. percben James Milner tizenegyesgóljával kicsikarta a 2–1-es győzelmet, és továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a tabellát.

Két remek formában levő csapat, Brendan Rodgers visszatér az Anfieldre, remek hangulat, mi kell még? Helyzetek – mondhattuk ki a hiányérzetünket, ugyanis a tabella első és harmadik helyezettje jóformán alig alakított ki lehetőséget az első harminc percben. A Liverpool időnként erős nyomás alá tudta helyezni a Leicestert, ám a Caglar Söyüncü és Jonny Evans irányította védelem többnyire magabiztosan zárt.

A vendégek az első félóra után kezdtek igazán felbátorodni, bár nagyban hátráltatta őket, hogy Jamie Vardy a „láthatatlan ember” szerepkörébe kényszerült, labdához is alig-alig jutott a védők között. Annál veszélyesebb volt Youri Tielemans és a bal szélen rendre jól felfutó Ben Chilwell – ha helyzetig a Leicester nem is jutott el, volt egy öt perce, amikor kapu elé tudta szorítani a listavezetőt.

És ebből lett a baj: a 40. percben kontrát indított a Liverpool, James Milner labdája pont elkerülte Evanst, Sadio Mané üresen húzhatott kapura, és higgadtan a hosszú alsó sarokba is gurított (1–0). Ez volt Mané 50. PL-gólja a 100. mérkőzésén. A szenegáli csatár a szünetig betalálhatott volna még egyszer, de ekkor rontott – a Liverpool megérdemelten vezetett minimális különbséggel.

Brendan Rodgers cserélt a félidőben, Harvey Barnes helyére Marc Albrightont küldte pályára. Albrighton nem is szállt be rosszul – veszélyeztetett párszor a jobb szélen, sőt, a Leicester első igazi helyzetét is ő készítette elő (több mint egy óra után...), amikor remek labdát adott Vardynak, ám a csatár nem tudta befejezni az akciót. Közben a Liverpoolnak jóval több lehetősége volt: Mohamed Szalah, Roberto Firmino és Andy Robertson is megszerezhette volna a második hazai gólt, de vagy az irányzékkal volt probléma, vagy Kasper Schmeichel védett.

A hajrát nagy iram és egy igen veszélyes Dennis Praet-lövés vezette be, a hazaiak megkönnyebbülésére a kísérlet elhúzott a jobb alsó sarok mellett. A Leicester mindent megtett az egyenlítésért, és a 80. percben össze is hozta azt: a Praet helyére beálló Ayoze Pérez adott kitűnő passzt a Virgil van Dijk elé bemozgó James Maddisonnak, aki laposan a hazai kapuba lőtt (1–1). A vérszemet kapó Leicester még a győzelemért is hajtott, azonban nem tudta megszerezni a második gólt – ahogy a Liverpool sem tudott betalálni, az idő egyre fogyott.

A 94. percben aztán – amikor a vendégek már a megszerzett egy ponton gondolkoztak talán – jött a dráma, egy csúnya védelmi kihagyás után Albrighton buta szabálytalanságot követett el a tizenhatoson belül Manéval szemben. A VAR-egység visszanézte az esetet és igazat adott a játékvezetőnek, James Milner pedig a 95. percben jeges nyugalommal értékesítette a tizenegyest (2–1) – ebben az idényben nyolcadik a bajnoki mérkőzését és összességében sorozatban a tizenhetediket nyerte meg a Liverpool, amely továbbra is hibátlanul vezeti a Premier League-et.

A TÖBBI PÁLYÁN

Az Everton továbbra sem találja a formáját, a liverpooli „kékek” ezúttal a Burnleytől kaptak ki idegenben – a vendégek az utolsó félórát emberhátrányban játszották Seamus Coleman kiállítása miatt. A Watfordnak most sem sikerült nyernie, hiszen csak gól nélküli döntetlenre zárt a Sheffield Uniteddel hazai pályán – Quique Sánchez Flores gárdája továbbra is a Premier League sereghajtója. Az Aston Villa nem kegyelmezett a Norwich Citynek, a birminghami alakulat 5–1-re kiütötte a „kanárikat”, akiknek csak a 88. percben jött össze a szépítő találat.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Tottenham Hotspur 3–0
(Maupay 3., Connolly 32., 65.)
Burnley–Everton 1–0 (Hendrick 72.)
Liverpool–Leicester City 2–1 (Mané 40., Milner 95., ill. Maddison 80.)
Norwich–Aston Villa 1–5 (Drmic 88., ill. Wesley 14., 30., Grealish 49., Hourihane 64., Douglas Luiz 83.)
Watford–Sheffield United 0–0