A 97. percben egyenlített a Liverpool az Arsenal ellen

2014.12.21. 16:55
Izgalmas és küzdelmes rangadót vívott egymással a Liverpool és az Arsenal (Fotó: Reuters)
Vasárnap a Premier League-ben a forduló rangadóján a Liverpool az Arsenallal találkozott, és izgalmas hajrá után 2–2-re végződött a nehezen beinduló, de végül elképesztően fordulatossá váló mérkőzés.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ

Liverpool–Arsenal 2–2 (Coutinho 45., Skrtel 97., ill. Debuchy 45., Giroud 65.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Csak hatodik helyen állt a forduló előtt az Arsenal, a Liverpool meg legutóbb 1964-ben szerzett részarányosan ilyen kevés pontot a bajnokságban, mégis hatalmas várakozás előzte meg a két csapat rangadóját. Mint rendesen.

Azon sem csodálkozhattunk, hogy az Arsenaltól kilencen is hiányoztak sérülés miatt, míg a hazai oldalról „csak" egy félcsapatnyi játékost kellett nélkülöznie Brendan Rodgersnek. Aki alatt bizony egyre inkább fickándozik a kispad, ennek megfelelően legénységét „támadó üzemmódra" állította – csak éppen hiába járt gyakran 80 százalék környékén a Liverpool labdabirtoklási mutatója, a londoniak kapusa, Wojciech Szczesny az első 30. percben csak akkor ért labdába, amikor hárítania kellett egy-egy kósza indítást. Ettől eltekintve nyugodtan Rubik-kockázhatott volna, kollégája, Brad Jones meg akár a kapu mögött is megtehette volna mindezt, mert az „ágyúsok" támadójátéka ottragadt a taktikai táblán. A lengyelnek Coutinho középre tartó középtávoli lövése sem okozhatott gondot, majd kirúgta a legaktívabb hazai, Lazar Markovics közeli próbálkozását is.

Nem sokkal a szünet előtt azonban váratlan gólváltásba torkollott a mezőnyjáték: előbb Coutinho lőtt pontosan a kapuba 15-ről (1–0), majd két fejes párbaj után Mathieu Debuchy bólintott közelről a kapuba, Martin Skrtelt túlugorva (1–1).

Alig 53 másodperc telt el a két találat között. A vendégvédő egyébként attól a Mathieu Flaminitől kapta a gólpasszt, akinek már a pályán sem kellett volna lennie, mert sárga lappal a háta mögött orrba könyökölte Jordan Hendersont, majd Olivier Giroud durván ellökte Skrtelt, aztán megtaposta fejét – hét percig állt a játék a kötözés alatt, s bár folyatta vérét bőségesen, a mérkőzést is folytatta végül a szlovák. Gondolom, kitalálják: a következő gólt Olivier Giroud szerezte, egy ötletes támadás végén higgadtan felbőrözve a kapust. 1–2!

Az Arsenal legutóbbi hat kapu felületére tartó lövéséből ezzel együtt hat gól született!

Rodgers beküldte a hajrára a Rickie Lambert, Fabio Borini párost is (egy védő, illetve egy középpályás helyére), de hiába támadott egyre bátrabban és lelkesebben a Pool, Szczesny mindent fogott. Az olasz hat perccel a vége előtt kiállíttatta magát, ezzel elszállni látszottak a Pool esélyei, ám a mérkőzés nem érhetett véget ilyen egyszerűen: a ráadás hetedik percében Martin Skrtel gyönyörűen a bal alsóba fejelt egy szögletet 11 méterről. 2–2!

Borini mellbe rúgta Cazorlát

Bár az első vendéggól az ő fejéről került a kapuba, mégis hősként zárt a szlovák. Bárcsak minden unalmasan induló mérkőzés ilyen izgalmas véget érne!

Saját magát verte meg a végén az Arsenal, a Liverpool legutóbbi 12 tétmeccséből csak hármat nyert meg – nem csodálkoznánk, ha Borini mellett Rodgers sem élné meg Liverpoolban a tavaszt.

Liverpool 2:2 Arsenal - All Goals and Full... by pewdiepieofficia

1. Chelsea 16 12 3 1 36–13 +23 39
2. Manchester City 17 12 3 2 36–14 +22 39
3. Manchester United 17 9 5 3 30–18 +12 32
4. West Ham 17 9 4 4 29–19 +10 31
5. Southampton 17 9 2 6 28–13 +15 29
6. Arsenal 17 7 6 4 30–21 +9 27
7. Tottenham 17 8 3 6 22–23 –1 27