Premier League: ketten is dupláztak, kiütés a Leicestertől

K. Zs.K. Zs.
2020.03.09. 22:53
Pepe Reina már érzi, hogy elszúrta – és Harvey Barnes be is lőtte (Fotó: AFP)
Véget vetett négyfordulónyi bajnoki nyeretlenségének a Leicester City: a „rókák” hazai pályán 4–0-ra megverték a kiesés ellen harcoló Aston Villát az angol labdarúgó-élvonal (Premier League) 29. fordulójának hétfő esti mérkőzésén.

Az első félidő hajrájában Pepe Reina indította el a lejtőn a vendégeket: a kapujából feleslegesen és messzire kifutó rutinos spanyol kapus nagyon elszámította magát egy leicesteri kiugrásnál, és Harvey Barnes szépen ki is használta a lehetőséget.

HARVEY BARNES – 1–0

És nemcsak a Leicester rossz szériája szakadt meg, hanem Jamie Vardyé is: az egyórányi játékidő leteltekor becserélt, a bajnokságban 644 perce gólképtelen támadó előbb egy videózás után megítélt büntetőből, majd akcióból is betalált.

JAMIE VARDY – 2–0

JAMIE VARDY – 3–0

S ezzel még nem volt vége: újabb gyors támadás végén Harvey Barnes gondoskodott arról, hogy a győzelem kiütésessé hízzon.

A két szép gólt lövő Barnes a legutóbbi négy hazai bajnoki mérkőzésén eggyel több gólban volt benne (négyet szerzett, egyet előkészített), mint a megelőző 17-en összesen.

Még egy kis stat: a Leicester decemberben idegenben is négy gólt szerzett az Aston Villa ellen (1–4); a csapat efféle „négy pluszos" duplázásra ezt megelőzően legutóbb az 1967–68-as idényben volt képes az élvonalban, kétszer megszórt akkori ellenfele a Southampton volt (Opta).

HARVEY BARNES – 4–0

ANGOL PREMIER LEAGUE
29. FORDULÓ, hétfői mérkőzés
Leicester City–Aston Villa 4–0 (Barnes 40., 85., Vardy 63., 79. – az elsőt 11-esből)