Londoni derbi: a Chelsea nyert, de saját magát ütötte ki a Spurs

2014.03.08. 18:26
Eden Hazard – 18 gólpassz mellett – megszerezte 22. gólját is a Chelsea mezében (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 29. fordulójának rangadóján a Chelsea 4–0-ra legyőzte a Tottenham együttesét, ezzel újabb fontos rangadót nyert meg, megerősítve vezető helyét a tabella élén. Az első félidőben még tartotta magát a Spurs, de a második játékrészben emberelőnybe kerültek és nem kegyelmeztek a „kékek": Eto'o, Hazard és Demba Ba (2) góljaival a végére kiütéses győzelmet arattak a londoni derbin.

A Chelsea kezdőjéből az utolsó pillanatban kimaradt Fernando Torres, aki bemelegítés közben sérült meg, a spanyol helyére Samuel Eto'o szállt be. A Tottenhamnél Christian Eriksen és Moussa Dembélé nélkül készültek történelmet írni: a Spurs 1990 és 26 mérkőzés óta nem nyert a Stamford Bridge-en.

Az első félidőben tényleg semmi más, csak a küzdelem dominált. Mourinho a Matics, Ramires, Lampard trióval bebiztosította középpályáját, és visszafogta csapatát. A Tottenhamnél volt többet a labda, igaz, hiába. Az első 45 percben egy kihagyott Hazard-zicceren és egy életerős Sandro-lövésen kívül szinte semmit sem jegyezhettünk fel.

A szünetben felbátorodott Mourinho, lekapta Lampardot, és beküldte Oscart, de továbbra is a „hibára várás” volt a a Chelsea alapvető taktikája, ami végül be is jött a portugál menedzsernek.

Az 56. percben Vertonghen elcsúszott a saját térfelén a labdával a lábán, pánikszerű mentésével pedig a környéken ólálkodó Eto'o-t indított ziccerben. A kameruni köszönte szépen, és nem is hibázott Llorisszal szemben, a franciának kötényt adva talált a hálóba (1–0). A gólörömével az őt a korával gúnyolóknak üzenő Eto'o hetedik gólját szerezte a PL-ben, érdekesség, hogy mindegyiket hazai pályán.

Három perccel a vezetés megszerzését követően aztán a meccset is eldöntötte Eto'o, mikor kiharcolt egy büntetőt és egy piros lapot az őt hátulról fellökő Kaboulnak. A tizenegyest Hazard értékesítette, az emberhátrányba kerülő Spurs esélyei (0–2-nél) végleg megpecsételődtek.

A folytatásban már nem is okoztak meglepetést a csapatok, a menedzserek elcserélgették az időt a játékosok pedig békésen hagyták leperegni az órát, míg jött Demba Ba, és a hajrá perceiben (88. és 89.) kétszer is kihasználta a Tottenham fáradt védelmének elemi hibáit, így a vége kiütéses, 4–0-s hazai győzelem lett. Érdekesség, hogy Ba két percen belül ugyanannyi gólt szerzett, mint az ezt megelőző 24 bajnokiján.

A Tottenham tehát továbbra is képtelen megtörni a Stamford Bridge átkát, de ahogy ilyenkor mondani szokás: majd jövőre!

A Chelsea győzelmével bebiztosította vezető pozícióját az angol tabella élén, ráadásul közvetlen üldözői ezen a hétvégén nem játszanak bajnokit, így a pontok mellett lélektani előnyt is szerzett Mourinho bajnokaspiráns alakulata.