Az Arsenal simán legyőzte a Chelsea-t, és visszaelőzte az MU-t

2019.01.19. 18:24
Koscielny (6) kulcsszerepet játszott az Arsenal sikerében (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 23. fordulójának rangadóján az Arsenal Alexandre Lacazette és Laurent Koscielny góljával 2–0-ra legyőzte a Chelsea-t, ezzel visszavette az ötödik pozíciót a Manchester Unitedtől.

Finoman fogalmazva sem volt nyugodt a hét az Arsenalnál: igazolásra nincs pénz, Sven Mislintat, a játékos-megfigyelői részleg kulcsfigurája távozhat – a hullámokat legkönnyebben egy derbisikerrel lehetett elcsitítani. Ennek megfelelően igen jól is kezdett Unai Emery csapata: a Chelsea – mely szokatlanul sok hibát követett el kapuja előtt – az első tíz percben a félpályát is alig lépte át, az Arsenal pedig két helyzetet követően a 14. percben a vezetést is megszerezte. Egy kisszöglet után Héctor Bellerín adott a kapu elé, Alexandre Lacazette tenyérnyi helyen lefordult, majd óriási lövést zúdított a rövid fölső sarokba (1–0). Remek csatármegmozdulás!

A Chelsea hamarosan egyenlíthetett volna, ám David Luiz hiába dobta játékba parádés labdával Pedrót, a spanyol szélső emelése kevéssel elment a kapu mellett. Iparkodtak a vendégek, ám Laurent Koscielny több kulcsfontosságú mentést is bemutatott – hogy aztán a félidő hajrájában a másik kapu elé is odaérjen.

A 39. percben egy felívelt szabadrúgás után Saed Kolasinac fejelte vissza a labdát, Szokratisz Papasztathopulosz pontos beadással találta meg a bántóan egyedül hagyott Koscielnyt, a francia védő nem találta el fejjel a labdát, ám vállal igen, megszerezve a második hazai gólt. Kellett a szerencse – de egyáltalán nem volt érdemtelen, hogy az Arsenal betalált másodszor is (2–0). A hatalmas iramú és igen jó színvonalú első félidő végén a Chelsea is megérdemelte volna a szépítést, ám Marcos Alonso fejese a kapufán csattant – pedig Bernd Leno már tehetetlen szemlélő volt.

Erőlködött a Chelsea, de hiába (Fotó: AFP)

Maurizio Sarrinak lépni kellett, mert azt látni lehetett, hogy ez így nem lesz jó: a védelem bizonytalan volt (különösen a szélről belőtt labdáknál), a vendégeknek egy, a kapu felületét eltaláló kísérletük sem volt (a kapufa nem számít annak), Eden Hazard-t pedig alig lehetett észrevenni az első félidőben. A Chelsea támadólag lépett fel a folytatásban, ám hiába nyomott, nagy helyzeteket nem tudott kialakítani, és szerencséje sem volt a kapu előtt.

A félidő közepén mindkét edző megkezdte a cseréket, Emerynek hamar el kellett használnia a harmadik váltási lehetőségét is, mert Héctor Bellerín egy szerencsétlen mozdulat után kínok között a földön maradt, és hordágyon kellett levinni – minden bizonnyal súlyos sérülést szenvedett. Helyzet alig-alig volt a második félidőben, az Arsenal tulajdonképpen könnyedén tartotta meg kétgólos előnyét és aratott teljesen megérdemelt győzelmet a londoni rangadón. Még a mérkőzést a kispadról néző Mesut Özil sem kellett hozzá...

Győzelmével az Arsenal visszaelőzte a Manchester Unitedet és feljött az 5. helyre, és még fontosabb, hogy 4 pontra szűkült a rés a 3.–6. helyen álló Tottenham Hotspur, Chelsea, Arsenal, Manchester United négyes tagjai között, igaz, a Spurs vasárnap játszik.

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Arsenal–Chelsea 2–0 (Lacazette 14., Koscielny 39.)

KORÁBBAN
Wolverhampton Wanderers–Leicester City4–3(Diogo Jota 4., 64., 93., R. Bennett 13., ill. Gray 47., Coady 51. – öngól, W. Morgan 87.)
AFC Bournemouth–West Ham United 2–0 (Wilson 53., King 91.)
Liverpool–Crystal Palace 4–3 (Szalah 46., 75., Firmino 53., Mané 93., ill. Townsend 34., Tomkins 65., Meyer 95.)
Manchester United–Brighton & Hove Albion 2–1 (Pogba 27. – 11-esből, Rashford 42., ill. Gross 72.)
Newcastle United–Cardiff City 3–0 (Schär 24., 63., A. Pérez 93.)
Southampton–Everton 2–1 (Ward-Prowse 50., Digne 64. – öngól, ill. Sigurdsson 91.)
Watford–Burnley 0–0

1. Liverpool 23 19 3 1 54–13 +41 60
2. Manchester City 22 17 2 3 59–17 +42 53
3. Tottenham 22 16 6 46–22 +24 48
4. Chelsea 23 14 5 4 40–19 +21 47
5. Arsenal 23 13 5 5 48–32 +16 44
6. Manchester United 23 13 5 5 46–33 +13 44
7. Watford 23 9 6 8 32–32 0 33