Premier League: Agüero triplázott, hengerelt a Man. City

2018.08.19. 16:31
Sergio Agüerót ünneplik a többik: az argentin csatár triplázott a Huddersfield ellen (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának vasárnapi játéknapján a Manchester City 6–1-re kiütötte a Huddersfieldet, a Watford 3–1-re nyert a Burnley otthonában.

Bajnokhoz méltóan kezdte a mérkőzést a Manchester City, mezőnyfölényben futballozott, az első gólra 25 percet kellett várni: Sergio Agüero Ederson kirúgása után megforgatta védőjét és a kapust, majd a tizenhatoson kívülről a hálóba emelt. A világoskékek 10 percen belül megtriplázták előnyüket. A 31. perben Gabriel Jesus egy védelmi hibát kihasználva 15 méterről lőtt az alsó sarokba, majd nem sokkal később a vendégek kapusa, Ben Hamer hibázott hatalmasat: Benjamin Mendy bal oldali beadása után a kapusról kipattant a labda, balszerencséjére pont Agüero elé, aki megszerezte második találatát. A félidő végén Jon Gorenc Stankovic révén szépíteni tudott a Huddersfield (3–1).

A City így kétgólos előnnyel kezdhette a második játékrészt, a fórt hamar növelni is tudta Guardiola csapata. David Silva hatalmas szabadrúgásgóllal 4–1-re módosította az állást, így szépen sikerült a jubileum: a spanyolnak ez volt a 250. mérkőzése a manchesteriek színeiben minden sorozatot figyelembe véve. A 75. percben ismét jött Agüero: az argentin támadó Mendy beadását váltotta gólra remek mozdulattal. A 85. percben Leroy Sané szólója után még védeni tudott Hamer, de a kipattanó labda Kongolóról a Huddersfield kapujába gurult, ezzel ki is alakult a végeredmény (6–1).

Ugyanebben az időpontban zajlott a Burnley–Watford mérkőzés is, ahol eseménydúsan teltek az első percek. A vendégek a 3. percben megszerezték a vezetést Andre Gray révén. Az előny viszont hamar elillant, James Tarkowski fejesével egyenlíteni tudott a Burnley a 6. percben (1–1).

A második félidőben ismét két gólt hozott az első hat perc. Troy Deeney megszerezte a vezetést a vendégeknek a 48. percben, három perccel később pedig eldöntötte a három pont sorsát a Watford. Will Hughes jó 16 méterről a kapu bal alsó sarkába helyezett. A későbbiekben hiába próbálkozott a Burnley, nem tudott közelebb zárkózni (3–1).

A mai játéknapot a Manchester United zárja a Brighton ellen. A mérkőzés 17 órakor kezdődik.

PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Manchester City – Huddersfield 6–1 (Agüero 25., 35., 75., Gabriel Jesus 31., David Silva 48., Kongolo 85. – öngól, ill. Stankovic 41.)
Burnley–Watford 1–3 (Tarkowski 6., ill. Gray 3., Deeney 48., Hughes 51.)