Premier League: a Spurs hajrágóllal nyert Swansea-ban

2014.12.14. 18:54
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójában a Tottenham Spurs hajrában szerzett góllal nyert a Swansea City vendégeként.

A szakadó esőben megrendezett mérkőzésen gyors gólokkal indult mindkét felvonás, de míg az első félidő elején a vendégek találtak be, a szünet után a házigazdák. Előbb Harry Kane egy szögletnél emelkedett magasra, verte meg védőjét és fejelt közelről védhetetlenül a kapuba, majd egy jobb oldali akciónál a beadást Wilfried Bony vette át középen az ötösön, és helyezett védő és kapus mellett-között higgadtan a bal alsóba. A folytatásban mindkét kapu előtt kimaradtak a helyzetek, egészen a 89. percig, akkor Christian Eriksen találta döntött a három pontról.

Másodszor kapott ki otthon a Swansea a bajnokságban – ez volt a kilencedik fellépése –, a Tottenham pedig a Chelsea-től kapott pofon (3–0), és a Crystal Palace elleni kínos hazai iksz után (0–0) három ponthoz jutott.

Swansea 1-2 Tottenham Hotspur - English Premier... by football-live1