PL: Zaha gólja ismét garanciát jelentett a Palace pontszerzésére

K. T. I.K. T. I.
2020.10.18. 16:59
Zaha a 19. percben talált a kapuba (Fotó: AFP)
A Crystal Palace Wilfried Zaha tizenegyesből szerzett góljával sokáig 1–0-ra vezetett a Brighton ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában, ám Alexis Mac Allister a 90. percben megmentette az egyik pontot a vendégeknek.

Öt forduló alapján egyszerű a képlet, ha Wilfried Zaha gólt szerez, a Crystal Palace nem marad pont nélkül. Ha nem lő gólt az elefántcsontparti válogatott támadó, akkor viszont más sem tud a kapuba találni a csapatból – jön a vereség.

Zaha a nyitó fordulóban a Southampton ellen lőtt győztes gólt, majd a második körben volt együttese, a Manchester United otthonában duplázott, a vége 3–1 lett a londoniak javára. A Brighton ellen 19 perc kellett Zahának a gólhoz – ezúttal tizenegyesből vette be a kaput (1–0).

Érdekesség, hogy Zaha már-már igazi mumusa a Brightonnak. Minden sorozatot figyelembe véve ez volt a hetedik találata a kikötővárosiak ellen – egyetlen másik riválissal szemben sem ilyen eredményes.

Pedig a Brighton küzdeni tudására nem lehetett panasz, a vendégcsapat 65 százalékos labdabirtoklási fölénnyel zárta le a meccset, 20 gólszerzési kísérlet, ugyanakkor csak három kaput eltaláló próbálkozás mellett. A házigazdának eközben 90 perc alatt csak egy pontos lövése akadt – a már említett Zaha-tizenegyes. Hát ennyire egyemberes jelenleg támadásban Roy Hodgson együttese.

A találkozó szimbolikusan a rutin és a fiatalos lendület párharca is volt: a Palace az első négy forduló alapján a legidősebb átlagéletkorú gárda, a kezdőt vizsgálva 29 év és 89 nap jön ki, ezzel szemben a Brighton a „legfiatalabb” együttes, ugyanebben a mutatóban csupán 24 év és 326 nap szerepel Graham Potterék neve mellett.

Már-már úgy tűnt, a rutin nyeri a csörtét, ám a 90. percben jött a 21 éves argentin ígéret, Alexis Mac Allister és 17 méterről, a tizenhatos előteréből eleresztett lövésével csak bevette Guaita kapuját (1–1).

A hosszabbításban Lewis Dunk kapott piros lapot a vendégektől, de a néhány perces emberelőnyt már nem tudta kihasználni a Palace. Még úgy sem, hogy végül a 101. percben fújta csak le a mérkőzést Stuart Attwell.