Emberhátrányban kétgólos előnybe került a Manchester City...

2019.12.27. 20:40
A Wolverhampton parádés hajrában fordított a címvédő ellen (Fotó: AFP)
A Wolverhampton kétgólos hátrányból is győzni tudott odahaza a Manchester City ellen a Premier League 19. fordulójának záró mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ
Wolverhampton–Manchester City 3–2 (A. Traoré 55., R. Jiménez 82., Doherty 89., ill. Sterling 25., 50.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ugyan szokás a Wolverhampton Wandererst kiscsapatként aposztrofálni, de úgy léptek pályára a Manchester City ellen a „farkasok”, hogy idegenben magabiztosan nyertek ellene, így nem remegtek a lábak, a pár sérült ellenére a kezdőcsapatban a játékjogok összértéke 276 millió eurót tett ki, a kispadon meg olyan játékosok ültek, mint a 18-18 millióért vett Patrick Cutrone, Pedro Neto páros, és akkor a spanyol válogatott kerettag Jesús Vallejóról még nem is szóltunk.

A vendégeknél leggyakrabban a 100-ast emlegették a mérkőzés előtt, Pep Guardiola ugyanis első 123 PL-mérkőzésén 99 győzelmet aratott, rekorder a nagy José Mourinho, aki 142 bajnoki alatt jutott el a századik sikeréhez.

Nem a legjobban kezdett a City, majd emberhátrányban kétszer is büntetőt hibázott, de mégis előnnyel fordult a szünetre: Ederson a 12. percben teljesen fölöslegesen összeszedett egy piros lapot, majd amikor összeszedte magát a City, és Rijad Mahrez kiharcolt egy tizenegyest, Rahem Sterling elsőre, majd a befutások miatti ismétlés után másodszorra sem tudott túljárni Rui Patrício kapus eszén, de a kipattanóval szerencséje volt.

Gól? Nem gól! Gól? Nem gól! De, gól! (Fotó: AFP)

Ügyesen védekezett ezt követően a City, majd a pihenő után Diogo Jota ziccert hibázott, Raheem Sterling ellenben higgadtan a kapuba lőtte Kevin De Bruyne csodapasszát – de nem sokra rá a Citynek idegenben két gólt vágó Adama Traoré szépített.

Guardiola a szünetben Mahrez helyére Eric Garcíát vezényelte a pályára (Aymeric Laporte és John Stones is sérült), és innentől kezdve öt védővel játszott a City, legelöl Sterlinggel (Claudio Bravo korábban Sergio Agüero helyére jött be). Átadta így a középpályát a manchesteri csapat, de a 16-os előtti lövéseket védte Bravo, a beadások utáni ziccerek pedig kimaradtak, Raúl Jiménez két méterről is a kapu mellé fejelt, Matt Doherty még ennél is közelebbről hibázott.

Benjamin Mendy is bakizott egy nagyot a hajrában, a hazaiak éke, Raúl Jiménez pedig köszönte szépen, majd amikor már sokan elkönyvelték a döntetlent, Matt Doherty a jobb alsóba talált a 16-osról, Jiménez sarkazásos gólpassza után.

Mégis Sterling lehetett volna a mérkőzés hőse, mesterhármassal, de szabadrúgása a lécen csattant – újabb vereséget szenvedett a City, a Liverpool előnye már 14 pont a címvédővel szemben!

A mérkőzés összefoglalója

KORÁBBAN

Leicester–Liverpool 0–4 (Firmino 31., 74., Milner 71. – 11-esből, Alexander-Arnold 78.)
Manchester United–Newcastle 4–1 (Martial 24., 51., Greenwood 36., Rashford 41., ill. M. Longstaff 17.)
Aston Villa–Norwich 1–0 (Hourihane 64.)
Bournemouth–Arsenal 1–1