PL: Willian vezérletével simán nyert a Chelsea

2017.12.12. 22:58
Willian (középen) volt a Chelsea vezére a Huddersfield Town ellen (Fotó: AFP)
A gólt szerző és két asszisztot jegyző Willian vezérletével a Chelsea 3–1-re legyőzte a Huddersfield Townt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójában.

A West Ham United elleni kudarc után a Huddersfield Town várt a Chelsea-re, amely már 16 pontot hullajtott el a Premier League most zajló szezonjában. Csak összehasonlításképpen: a „kékek” az előző, PL-aranyat hozó idényben mindössze 21 pontot veszítettek a teljes bajnokság során.

A keddi ellenfél legyőzése így is kötelező feladatnak számított, és Eden Hazard-ék ezúttal nem okoztak csalódást, még a sérült Álvaro Morata hiányában sem. A gólgyártást Tiemoué Bakayoko kezdte meg, aki Willian passzát követően lőtt a hazaiak kapujába. Nem sokkal a szünet előtt a brazil is betalált, Marcos Alonso szép beadása után fejjel volt eredményes.

A kegyelemdöfést Pedro adta meg, míg a kiszolgáló szerepét az első gólnál is asszisztáló Willian vállalta magára, aki először tudta egy Premier League-mérkőzésen három gólból közvetlenül kivenni a részét. A végeredményt egy perccel a vége előtt Laurent Depoitre állította be, aki Antonio Rüdigert megelőzve fejelt a bal alsóba (1–3).

A Chelsea góljai

A Huddersfield szépítő találata

A Chelsea győzelmének köszönhetően pontszámban beérte a második helyen álló, szerdán pályára lépő Manchester Unitedet, a Citytől azonban még így is tetemes, 11 pontos különbség választja el (Pep Guardiola együttese ráadásul szintén egy meccsel kevesebbet játszott).

A Burnley egy hajrában szerzett gólnak köszönhetően múlta felül a Stoke Cityt, és kapaszkodott fel egyelőre egészen a negyedik helyig a Tottenhamet, az Arsenalt és a Liverpoolt megelőzve. A harmadik keddi összecsapáson a Watford egy korai találattal – Daryl Janmaat a 3. percben talált be – szerzett vezetést a Crystal Palace otthonában, a londoniak azonban a hajrában megfordították a meccset (igaz, ehhez kellett Tom Cleverley kiállítása is), és így elkerültek a kiesőzónából.

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ
Burnley–Stoke City 1–0
(Barnes 89.)
Huddersfield Town–Chelsea 1–3 (Depoitre 92., ill. Bakayoko 23., Willian 43., Pedro 50.)
Crystal Palace–Watford 2–1 (Sako 89., McArthur 92., ill. Janmaat 3.)