PL: Willian és Aubameyang vezérletével győzelemmel rajtolt az Arsenal

K. T. I.K. T. I.
2020.09.12. 15:24
Már az első tétmeccsen feltűnően jó volt Willian és Aubameyang játékkapcsolata (Fotó: AFP)
Az Arsenal 3–0-ra legyőzte az idényrajton az újonc Fulhamet a Craven Cottage-on, így Mikel Arteta csapata magabiztos győzelemmel rajtolt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2020–2021-es kiírásában.

48 nap.

Könnyen lehet, hogy a Premier League-érában rekord…

Csupán 48 nap telt el a maratoni hosszúságúra nyúlt 2019–2020-as angol labdarúgóévad vége óta, s szombaton ismét útjára indult az oroszlánlogós labda.

A Fulham–Arsenal meccs egyik fő kérdése az volt, melyik csapat tudja hatékonyabban kezelni a támadójátékában mutatkozó hiányosságokat. Merthogy az újonc (és házigazda) Fulhamnek az előző Championship-idényben a csapat góljainak 41 százalékát szerző, a válogatott kötelezettségei miatt Scott Parker által pihentetni kívánt Alekszandar Mitrovicsot kellett volna valahogy pótolnia. Az Arsenal pedig egyszerűen az 1995–1996-os évad óta nem szerzett egy idényben olyan kevés gólt, mint tette azt a 48 nappal ezelőtt véget ért idényben (56).

A válaszhoz a 8. percben jutottunk egy lépéssel közelebb, egy kipattanót követően Alexandre Lacazette vette be Marek Rodák kapuját (0–1). A Fulham a védekezését jól megszervezte, ám Parker csapatának erejéből ennél többre alig-alig futotta. Az első játékrész kettő hazai és hét vendég gólszerzési kísérlettel ért véget.

Fordulás után az Arsenal gyorsan rövidre zárt minden kérdést: a 49. percben a nyáron megszerzett Gabriel (0–2), az 57. percben az első félidőhöz képest jóval szabadabban mozgó Pierre-Emerick Aubameyang (0–3) vette be a kaput.

Nem volt mese, jöhetett Mitrovics a házigazdánál, hátha vele sikerül kozmetikázni az eredményt – ám a Fulham színeiben 100 tétmeccsen 49 gólnál járó szerb támadó ezúttal nem tudta kisegíteni a csapatát.

Az Arsenal győzelemmel kezdte az új évadot. A sikerben főszerepet játszott a Chelsea-től, szerződése lejártával ingyen megszerzett Willian, aki két gólpasszt osztott ki, emellett az első gólnál is főszereplő volt. Lacazette az első játékos lett a PL-történetében, aki két idényben is az adott kiírás első gólját szerezte (az előzőt 2017–2018-ban), míg Aubameyang (jelen állás szerint) 2018 februári bemutatkozása óta 86 bajnokin 55 találattal a liga legeredményesebb támadója lett. Gabriel 2009 és Thomas Vermaelen óta az első Arsenal-játékos, aki góllal debütált idegenbeli meccsen az „ágyúsoknál”.

ANGOL PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ

West Ham United–Newcastle United 0–2 (Wilson 56., Hendrick 87.)
KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Liverpool–Leeds United 4–3 (Szalah 4., 33., 88. – kettőt büntetőből, ill. J. Harrison 12., Bamford 30., Klich 66.)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Crystal Palace–Southampton 1–0
(Zaha 13.) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Fulham–Arsenal 0–3 (Lacazette 8., Gabriel 49., Aubameyang 57.) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!