PL: visszatalált a győzelmi ösvényre az Everton

2019.01.13. 17:22
Két hátvéd, Lucas Digne és Kurt Zouma hozta össze az Everton első gólját (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának vasárnapi játéknapján az Everton hazai pályán 2–0-s győzelmet aratott a Bournemouth felett.

Az első nagy lehetőség a Bournemouth előtt adódott a 15. percben, amikor David Brooks lövése a kapufáról kifelé pattant. Tíz perccel később ismét a vendégek veszélyeztettek, ezúttal szabadrúgásból, de Jordan Pickford bravúrosan védte Junior Stanislas próbálkozását.

A szünetet követően már a második játékrész harmadik percében óriási lehetőség adódott az Everton előtt: Richarlison közvetlen közelről lőhetett egy középre ívelt labdát lövetően, de próbálkozását a vendégek a gólvonalról kivágták. A 61. percben aztán egy szöglet után előnybe kerültek a hazaiak: a kipattanó labda Lucas Digne-hez került, aki beadott, és Kurt Zouma védhetetlenül fejelt Asmir Begovic kapujába (1–0). A mérkőzés további részében több lehetősége is akadt a vendégeknek az egyenlítésre, ám az összecsapás utolsó percében Dominic Calvert-Lewin góljával bebiztosította a győzelmet (2–0) az Everton, így két bajnoki vereség után ismét nyerni tudott.