PL: Vardy büntetőt rontott, kikapott a Leicester City

I. SZ.I. SZ.
2020.01.19. 16:57
A Burnley megakadályozta a Leicester City felzárkózását (Fotó: AFP)
A Burnley 2–1-re legyőzte a Leicester Cityt az angol bajnokság 23. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Nagy esélyt szalasztott el a tabella 3. helyén álló Leicester City, hiszen a három pont megszerzésével utolérte volna a második helyezett Manchester Cityt, és kilenccel ellépett volna a negyedik Chelsea-től.

Az első félidőben kézben is tartotta a meccset a Leicester, Harvey Barnes góljával vezetett a szünet előtt.

A második félidőben Chris Woods egyenlített, de a Leicester került közelebb újabb gólszerzéshez, amikor Ben Mee szabálytalansága után Jamie Vardy tizenegyest rúghatott. Némi videózás után neki is futott Vardy, csakhogy Nick Pope eltalálta az irányt, és nem is ment sarokra a labda, így kimaradt a büntető.

A büntetés tíz perccel később Ashley Westwoodtól jött, amikor kapásból lőtt középről az alsó sarokba – Kasper Schmeichelnek esélye sem volt.

A Leicester City hiába támadta végig a hátralévő időt, a meccs előtt a kiesőzónától két pontra lévő Burnley megnyerte a meccset.

ANGOL, PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Burnley–Leicester City 2–1
(Wood 56., Westwood 79., ill. Barnes 33.)

KÉSŐBB
17.30:
Liverpool FC–Manchester United (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Watford–Tottenham Hotspur 0–0
Arsenal–Sheffield United 1–1 (Martinelli 45., ill. Fleck 83.)
Brighton–Aston Villa 1–1 (Trossard 38., ill. Grealish 75.)
Manchester City–Crystal Palace 22 (Agüero 82., 87., ill. Tosun 39., Fernandinho 90. – öngól)
Norwich–AFC Bournemouth 1–0 (Pukki 33. – 11-esből)
Southampton–Wolverhampton Wanderers 2–3 (Bednarek 15., S. Long 35., ill. Pedro Neto 53., R. Jiménez 65., 76. – az elsőt 11-esből)
West Ham United–Everton 1–1 (Diop 40., ill. Calvert-Lewin 44.)
Newcastle United–Chelsea 1–0 (Hayden 94.)

1. Liverpool 21 20 1 50–14 +36 61
2. Manchester City 23 15 3 5 64–27 +37 48
3. Leicester City 23 14 3 6 48–23 +25 45
4. Chelsea 23 12 3 8 39–30 +9 39
5. Manchester United 22 9 7 6 36–25 +11 34
6. Wolverhampton 23 8 10 5 34–30 +4 34