PL: újabb döntetlennel nyújtotta meg veretlenségi sorozatát a Wolves

T. I.T. I.
2019.12.08. 19:28
Diogo Jota szerzett vezetést a Wolvesnak (Fotó: AFP)
A Brighton és a Wolverhampton 2–2-es döntetlent játszott az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 16. fordulójában. A „farkasok” immár 11 meccse veretlenek a PL-ben, igaz, ebből hatszor is döntetlenre végeztek.

A Wolverhampton a Liverpool mögötti második leghosszabb veretlenségi szériával, a háta mögött hagyott 10 bajnokin öt győzelemmel és öt döntetlennel látogatott a Brighton & Hove Albion otthonába.

A sorozat ezúttal sem szakadt meg, igaz, a győzelem sem jött össze Nuno Espírito Santo tanítványainak...

A vendégek a 28. percben Raúl Jiménez centerezése után Diogo Jota találatával szereztek vezetést, csakhogy a 34. minutumban Neal Maupay egy remek lövéssel egalizált, 96 másodperccel később pedig Davy Pröpper jobb kapufához szálló fejese már a fordítást jelentette a Brightonnak (2–1). De ezzel még mindig nem volt vége az első félidőnek: a 42. percben Jota köszönt be újfent (2–2).

A második játékrész hullámzó játékot hozott, mindkét félnek meg lett volna az esélye arra, hogy megszerezze a győztes találatot, ám Maupay 14 méterről eleresztett lökete eltekeredett a jobb kapufa külső éle mellett, a másik oldalon pedig előbb Adama Traoré közeli lövését tudta blokkolni Lewis Dunk, majd a csereként beállt Pedro Neto rontotta el az ötös sarkánál a labdaátvételt, hiába hozta szinte kihagyhatatlan ziccerbe Patrick Cutrone...

A Wolves a hatodik, a Brighton a 12. helyen áll a találkozó után.

Pröpper (középen) az első gólját szerezte a 2019–2020-as idényben (Fotó: AFP)

ANGOL PREMIER LEAGUE
16. FORDULÓ
Brighton–Wolverhampton 2–2
(Maupay 34., Pröpper 36., ill. Jota 28., 44.)
Korábban
Aston Villa–Leicester 1–4 (Grealish 45+2., ill. Vardy 20., 75., Iheanacho 41., Evans 49.)
Newcastle–Southampton 2–1 (Shelvey 68., F. Fernández 88., ill. Ings 52,)
Norwich–Sheffield United 1–2 (Tettey 27., ill. E. Stevens 49., Baldock 52.)
Hétfő
21.00:
West Ham United–Arsenal (TV: Spíler1)
Szombaton játszották
Manchester City–Manchester United 1–2 (Otamendi 85., ill. Rashford 23. – 11-esből, Martial 29.)
Everton–Chelsea 3–1
(Richarlison 5., Calvert-Lewin 49., 84., ill. Kovacic 52.)
Bournemouth–Liverpool 0–3 (Oxlade-Chamberlain 35., N. Keita 44., Szalah 54.)
Tottenham–Burnley 5–0 (Kane 4., 54., Lucas Moura 9., Szon Hung Min 32., Sissoko 74.)
Watford–Crystal Palace 0–0