PL: Trippier szabadrúgása és Kane történelmi gólja törte meg a Fulhamet

2018.08.18. 17:54
Harry Kane megtörte az augusztusi átkot (Fotó: AFP)
A Tottenham 3–1-re legyőzte a Fulhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) második fordulójának szombati mérkőzésén.

A Newcastle elleni győztes rajt után ezúttal hazai környezetben lépett pályára a Tottenham. Legalábbis papíron, mivel a londoniak továbbra is a Wembleyben játsszák a hazai meccseiket, és a hírek arról szólnak, hogy az új stadion átadása egészen karácsonyig elcsúszhat.

Mauricio Pochettino a Fulham ellen visszatért a 3–4–3-as (vagy inkább 3–4–2–1-es) felálláshoz, a kezdőben pedig ott volt a sokáig biztos távozónak tűnő Toby Alderweireld és a világbajnokság okozta fáradalmakat kipihenő Kieran Trippier. A találkozót megelőzően előbb a vb-n a gólkirályi címet elhódító Harry Kane-t és a tornagyőztes francia válogatott csapatkapitányát, Hugo Llorist köszöntötte különleges díjjal a klub, majd a kezdőrúgás előtt a héten 79 esztendős korában elhunyt skót Tottenham-legendára, Alan Gilzeanre emlékeztek a jelenlévők.

Az előzetesen elvártaknak megfelelően a Spurs kezdet jobban, a 6. percben Kane lefejelt labdáját Ben Davies kanyarította középre, Lucas Moura azonban öt méterről kapu mellé fejelt – nagy helyzet volt! Egy perccel később már betalált a Tottenham, ezt azonban nem adta meg a játékvezető, aki szerint Lucas szabálytalanul szerzett labdát.

A hazai rohamok végül a szünet előtt értek góllá, Lucas Moura a tizenhatos vonaláról gyönyörűen tekert ballal a hosszú, jobb felső sarokba (1–0).

A fordulás után nem kellett sokat várni az egyenlítésre, Alekszandar Mitrovics egészen hihetetlen helyzetből, a földön fekve fejelt a kapuba (1–1).

A Tottenhamnek több sem kellett, eggyel magasabb fokozatba kapcsolt, és előbb Trippier remek szabadrúgásával ismét megszerezte a vezetést, majd a pályafutása során első augusztusi PL-gólját jegyző Kane révén – az angol klasszisnak 15 bajnokira volt ehhez szüksége – rövid időn belül növelte az előnyt, s mint később kiderült, beállította a végeredményt (3–1).

A nyáron kiválóan erősítő Everton a Southamptont győzte le 2–1-re, a Watfordtól óriási összegért megvásárolt Richarlison megint betalált, így két bajnoki után már három gólnál jár a liverpooli kékeknél. A Leicester City Jamie Vardy kiállítása ellenére nyert az újonc Wolverhampton ellen, míg a West Ham United a Liverpool után a Bournemouthtól is kikapott, ezúttal ráadásul hazai pályán.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Everton–Southampton 2–1 (Walcott 15., Richarlison 31., ill. Ings 54.)
Leicester City–Wolverhampton Wanderers 2–0 (Doherty 29. – öngól, Maddison 45.)
Tottenham Hotspur–Fulham 3–1 (Lucas Moura 43., Trippier 74., Kane 77., ill. Mitrovics 52.)
West Ham United–AFC Bournemouth 1–2 (Arnautovic 33. – 11-esből, ill. Wilson 60., Cook 66.)