A Spurs elvette a Chelsea veretlenségét és fellépett a dobogóra

2018.11.24. 18:25
Háromszor örülhetett a Spurs, és előrelépett a harmadik helyre a tabellán (Fotó: AFP)
Elveszítette a veretlenségét az angol labdarúgó Premier League-ben a Chelsea: a 13. fordulóban a Tottenham a Wembleyben rendkívül meggyőző játékkal 3–1-re legyőzte londoni riválisát, és sikerével fellépett a dobogóra a bajnoki tabellán. A Spurs Dele Alli és Harry Kane góljával rögtön a rangadó elején elhúzott, majd Szon Hung Min a második félidőben egy remek szólóból növelte az előnyt, végül Olivier Giroud a hajrában szépített.

A rangadó első húsz percében mindenki csak kapkodta a fejét a Wembleyben, igaz, a vendégszurkolók bosszúságára a Chelsea-ben is volt tizenegy „nézője” a Spurs félelmetes lendületű kezdésének. A Tottenham óriási erővel esett neki látogatójának, és néhány (fél)helyzet után a 8. percben megszerezte a vezetést: Christian Eriksen csavart a kapu elé a jobb oldalról szabadrúgásból, Dele Alli a rövidre mozgott és a hosszúra fejelt, Kepa Arrizabalaga pedig csak beleérni tudott a labdába, hárítani nem bírta a kísérletet (1–0). Alli valódi „Chelsea-kriptonit”, minden más csapatnál eredményesebb a londoni „kékek” ellen.

Nem sokáig kellett várni a következő gólra, a 16. percben Harry Kane perdült ki négy Chelsea-játékos közül, a tizenhatoson kívülről lövésre szánta el magát, Kepa meg csak nézte, ahogy a labda kapuja jobb oldalába csapódik (2–0).

A gyors duplát követően többször megszerezhette volna a harmadik gólt is a Spurs, ám Szon Hung Min több helyzetet is elrontott, Toby Alderweireld remek perdítését Kepa védte; míg a másik oldalon csak egy-egy Willian- és Hazard-lövés okozott némi gondot a pályaválasztónak. Félidőben a Chelsea csak azzal lehetett elégedett, hogy nem került behozhatatlan hátrányba...

Nagyot kellett javulnia a Chelsea-nek és jól is kezdte a második játékrészt, szépíthetett volna, ám Willian kapu fölé bombázott egy ígéretes helyzetből. A Spurs első veszélyes ellencsapásából viszont gól lett: az 54. percben Szon Hung Min a félpályától indított szólót, szinte megalázó könnyedséggel hagyta faképnél Jorginhót és verte át David Luizt, majd betört a tizenhatoson belülre és kilőtte a hosszút (3–0).

Ezzel el is dőlt a rangadó (bár Maurizio Sarri próbálkozott egy kettős cserével, de Pedro és Ross Barkley érkezése sem dobta fel a vendégeket), az egyetlen igazi kérdés a hajrára az maradt, lesz-e kiütés. Harry Kane ziccert hibázott, Dele Alli centikkel tévesztett célt, majd Kane következett megint, ám a szólója végén nem bírt Kepával. A kihagyott hazai helyzetekre vendéggól jött, a 85. percben César Azpilicueta precíz jobb oldali beadását a csereként beállt Olivier Giroud fejelte a kapuba (3–1).

A derbi végeredménye 3–1 maradt, a Chelsea-nek szemernyi esélye sem volt – Sarri csapata nemcsak a veretlenségét, hanem a harmadik helyét is elvesztette, a kitűnő teljesítményt nyújtó Tottenham pedig fellépett a dobogóra, és magabiztosan várhatja a kulcsfontosságú Bajnokok Ligája-mérkőzését az Internazionale ellen. A Spurs 1987 óta először tudta két egymást követő bajnokin legyőzni a Chelsea-t.

ANGOL PREMIER LEAGUE
13. FORDULÓ
Tottenham Hotspur–Chelsea 3–1 (Alli 8., Kane 16., Szon Hung Min 54., ill. Giroud 85.)