PL: Szon 94. percben szerzett góljával nyert a Tottenham

CS. M.CS. M.
2020.02.16. 17:05
Szon Hung Min duplázott, a hajrában szerzett győztes gólt a Spurs (Fotó: AFP)
Ötgólos, fordulatos mérkőzésen tudott győzelmet aratni a Tottenham az Aston Villa felett a Premier League 26. fordulójának első vasárnapi mérkőzésén idegenben (2–3).

Jelen állás szerint a 2019–2020-as Premier League-idény ötödik helyezettje is kvalifikálja magát a következő Bajnokok Ligája-sorozat csoportökrébe, miután az UEFA kétéves eltiltást szabott ki hét közben a Manchester Cityre. Ezáltal a Tottenham esélyei is megnőttek a BL-indulásra, így még fontosabbnak ígérkezett az Aston Villa elleni idegenbeli mérkőzés José Mourinho csapata számára.

A vezetést ennek ellenére a Villa szerezte meg, a 9. percben egy beadást követően Toby Alderweireld szerencsétlenül ért bele a labdába, és öngólt szerzett. Szűk húsz perccel később ismét a belga védő került főszerepbe – szöglet után Eric Dier továbbította a labdát Alderweireldnek, aki kilőtte a rövid felső sarkot, jóvá téve korábbi hibáját (1–1).

A félidő végén hosszas videózást követően tizenegyeshez jutott a Tottenham, a labda mögé Szon Hung Min állt oda. A dél-koreai támadó büntetőjét elsőre kivédte Pepe Reina, ám a kipattanót már belőtte Szon (1–2). A második játékrészben ismét pontrúgás után született gól – Jack Grealish beívelte a szögletet, melynek nyomán Björn Engels fejelt a kapuba (2–2).

A hajrára is maradt még izgalom, a 94. percben Davinson Sánchez indította Szon Hung Mint, akit nem értek utol a védők, és a dél-koreai nem rontotta el a ziccert, győzelemhez segítve a vendégeket. 2–3