PL: Szalah villanása három pontot ért a Liverpoolnak

2018.10.20. 20:23
Mohamed Szalah (balra) gólja három pontot ért a Liverpoolnak (Fotó: AFP)
A Liverpool 1–0-ra legyőzte a Huddersfieldet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában.

Jürgen Klopp nem tudta a csapatát a legerősebb összeállításban a pályára küldeni, a válogatott szünetben ugyanis Sadio Mané és Naby Keita is megsérült, akárcsak Mohamed Szalah, igaz, utóbbi vállalta a játékot a Huddersfield ellen.

Jól is tette, a 24. percben ugyanis Xherdan Shaqiri passza után az egyiptomi szerezte meg a vezetést a Liverpoolnak.

A „vörösök” ezúttal nem bizonyultak lehengerlőnek: Klopp együttesének a kilencvenedik percig csupán egy, a kaput is eltaláló lövése akadt, abból eredményes is volt. A másik oldalon a Huddersfield sem játszott veszélyesen, így a Liverpool kihúzta kapott gól nélkül, megtartotta minimális előnyét.

Sikerével 23 pontja van, s beérte az élen álló, szintén 23 pontos Manchester Cityt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ

Huddersfield Town–Liverpool 0–1
(Szalah 24.)
AFC Bournemouth–Southampton 0–0
Cardiff City–Fulham 4–2 (J. Murphy 15., B. Reid 20., Paterson 65., Harris 88., ill. Schürrle 11., Sessegnon 34.)
Manchester City–Burnley 5–0 (Agüero 17., B. Silva 55., Fernandinho 56., Mahrez 83., Sané 90.)
Newcastle United–Brighton & Hove Albion 0–1 (Kajal 29.)
West Ham United–Tottenham Hotspur 0–1 (Lamela 44.)
Wolverhampton Wanderers–Watford 0–2 (Capoue 20., R. Pereyra 21.)
Chelsea–Manchester United 2–2 (Rüdiger 21., Barkley 96., ill. Martial 55., 73.) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!