PL: Szalah tizenegyest és kiállítást is kiharcolt, majd gólpasszt adott

2018.08.20. 22:57
Mohamed Szalahot nehéz volt tartani, az egyiptomi tizenegyest és kiállítást is kiharcolt (Fotó: AFP)
A Liverpool James Milner tizenegyesével és Sadio Mané hajrában szerzett góljával 2–0-ra legyőzte a Crystal Palace-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójának záró mérkőzésén.

Lehengerlően kezdte a bajnokságot a Liverpool, a West Hamet 4–0-ra kiütő együttes ráadásul az egyik kedvenc ellenfeléhez, a Crystal Palace-hoz látogatott, amely az előző három hazai bajnokiját egyaránt elveszítette a „vörösök” ellen. A legutóbbi hétfői randevújuk a Selhurst Parkban viszont a Liverpoolnak lehet fájdalmas emlék, 2014 májusában a Pool a 78. percben még 3–0-ra vezetett, ám végül be kellett érnie a döntetlennel, ami a klub bajnoki címébe került.

Ezúttal sem volt könnyű dolga Jürgen Klopp csapatának, amelyben Sadio Mané a 150. tétmérkőzését játszotta. A szenegáli támadó már a 3. percben megvillant, briliáns labdát adott Mohamed Szalahnak, aki nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel, Mamadou Sakho volt jó helyen. Nem úgy, mint a félidő hajrájában, de ne szaladjunk ennyire előre...

A remek iramot hozó találkozó első húsz perce nagyobb helyzet nélkül telt, utána viszont kettő is akadt gyors egymásutánban: előbb Naby Keita pazar indítását vette át kiválóan Szalah, akinek az átemelése már nem sikerült olyan jól, majd Andros Townsend távoli lövését csodálhattuk meg – az angol szélső nem sokat tévesztett, Alisson már verve volt, a léc azonban megmentette a vendégeket.

A félidő hajrájában újabb Sakho–Szalah párharc következett, amit ezúttal utóbbi nyert, legalábbis a következményeket tekintve: az egyiptomi elesett a védő mellett, Michael Oliver pedig a reklamáló hazaiakkal nem törődve tizenegyest ítélt. James Milner ezúttal is biztos lábú végrehajtónak bizonyult, az angol középpályás a 15. kísérletéből 13-szor talált be büntetőből a Premier League-ben (a Liverpoolban 10/9 a mérlege), s egyúttal ő lett az első olyan futballista, aki sorozatban nyolc tizenegyest értékesíteni tudott az angol élvonalban (0–1).

A szünet után feljebb kapcsolt a londoni gárda, Alissonnak Luka Milivojevics szabadrúgásánál, majd Christian Benteke fejesénél is nagyot kellett védenie. A Crystal Palace-nak így a lehető legrosszabbkor jött az egyébként jól játszó Aaron Wan-Bissaka hibája: a fiatal védő nyilvánvaló gólhelyzetben a kapura törő Szalahot akasztotta a tizenhatos vonala előtt, Oliver pedig nem habozott, kiállította a kongói származású angolt.

A piros lap érezhetően megfogta Roy Hodgson együttesét, amely a hajrában kitámadott, s ezt kihasználva a Liverpool végleg eldöntötte a három pont sorsát: a hazai szögletből induló akció során Szalah ugratta ki Manét, aki a félpályától egészen a kapuig sprintelt, és Wayne Hennessey mellett eltolva a labdát az üres kapuba passzolt (0–2).

A Liverpool tehát két győzelemmel, hat lőtt és nulla kapott góllal kezdte a bajnokságot, és minden esélye megvan, hogy a hétvégén tovább folytassa a sorozatot, szombaton ugyanis a Brightont fogadja.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ
Crystal Palace–Liverpool 0–2
(Milner 45. – 11-esből, Mané 93.)
Vasárnap
Manchester City – Huddersfield 6–1 (Agüero 25., 35., 75., Gabriel Jesus 31., David Silva 48., Kongolo 85. – öngól, ill. Stankovic 41.)
Burnley–Watford 1–3 (Tarkowski 6., ill. Gray 3., Deeney 48., Hughes 51.)
Brighton & Hove Albion–Manchester United 3–2 (Murray 25., Duffy 27., Gross 44. – 11-esből, ill. Lukaku 33., Pogba 94. – 11-esből)
Szombat
Chelsea–Arsenal 3–2 (Pedro 9., Morata 20., M. Alonso 81., ill. Mhitarjan 37., Iwobi 81.)
Everton–Southampton 2–1 (Walcott 15., Richarlison 31., ill. Ings 54.)
Leicester City–Wolverhampton Wanderers 2–0 (Doherty 29. – öngól, Maddison 45.)
Tottenham Hotspur–Fulham 3–1 (Lucas Moura 43., Trippier 74., Kane 77., ill. Mitrovics 52.)
West Ham United–AFC Bournemouth 1–2 (Arnautovic 33. – 11-esből, ill. Wilson 60., Cook 66.)
Cardiff City–Newcastle 0–0