PL: Szalah a legjobbkor törte meg gólcsendjét, a hajrában nyert a Liverpool

2019.04.05. 22:51
Nem véletlen a kitörő öröm: Mohamed Szalah rendkívül fontos gólt szerzett (Fotó: AFP)
A Liverpool 3–1-re legyőzte a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának péntek esti mérkőzésén.

Egyik kedvenc ellenfeléhez látogatott Jürgen Klopp együttese a Porto elleni Bajnokok Ligája-negyeddöntő első mérkőzését megelőzően: a Southampton a legutóbbi három Liverpool elleni bajnokiját szerzett gól nélkül veszítette el, legutóbb egy bizonyos Sadio Mané vette be a „vörösök” kapuját még 2016 márciusában...

A szenegáli támadó – a hazai szurkolóktól hangos füttyszót kapó, szintén exsotonos Virgil van Dijkkel egyetemben – ott volt a vendégek kezdőcsapatában, sok örömre azonban nem lehetett okuk a mérkőzés elején, ugyanis a nagy elánnal kezdő hazaiak már a kilencedik percben megszerezték a vezetést: az 50. liverpooli mérkőzését játszó Trent Alexander-Arnold eladta a labdát a jobb szélen, Ryan Bertrand beadását Pierre-Emile Höjbjerg tovább csúsztatta, az egyedül hagyott Shane Long pedig kíméletlenül kihasználta a lehetőséget (1–0). Ezzel a Southampton csatára lett a negyedik ír játékos a Premier League-ben, aki elérte az ötvenes mérföldkövet a gólok tekintetében, nem mellesleg ez volt az 5000. gól, amelyet a Liverpool kapott az angol élvonalban.

A Soton könnyen megnövelhette volna előnyét, különösen a játékrész első felében kavarta meg többször is a szokatlanul halovány liverpooli gárda védelmét. A félidő végére némiképp magához tért a Pool, amelynek végül összejött az egyenlítés: az első két beadás még pontatlan volt, nem úgy, mint Alexander-Arnoldé, akinek pontos középre ívelése után Naby Keita bólintott a kapuba (1–1). A guineai középpályás az első gólját jegyezte a Liverpoolban.

A második félidőben még magasabb fokozatra kapcsoló vendégcsapat sokáig gyűrte ellenfelét, aztán Mohamed Szalah akkor villant meg, amikor igazán kellett. Az egyiptomi klasszis villámgyorsan végigvitt kontra végén emelt a tizenhatos vonaláról a bal alsóba, megszerezve 50. bajnoki gólját a Liverpoolban (1–2). A hat PL-összecsapást számláló góltalansági sorozatot megtörő Szalahnak 69 mérkőzésre volt szüksége az ötvenedik találathoz, ennél kevesebb meccsel csak Alan Shearer (66, Blackburn) és Ruud van Nistelrooy (68, Manchester United) érte el ezt a határt, már ami az egy klubban jegyzett gólokat illeti.

A hajrára kissé széteső Southamptonnak a csereként beálló Jordan Henderson adta meg a kegyelemdöfést Roberto Firmino passzát követően, így a Liverpool – ha nehezen is, de – hozta a kötelezőt, és visszavette a vezetést az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Manchester Citytől (1–3).