PL: Sterling és Agüero megint megállíthatatlan volt

2018.11.04. 17:52
Sterling két góllal és gólpasszal zárt (Fotó: AFP)
A Manchester City 6–1-re verte hazai pályán a Southamptont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában. Sterling két góllal és két gólpasszal, Agüero egy találat mellett két assziszttal zárta a mérkőzést.

A Manchester City már a 6. percben megszerezte a vezetést, Leroy Sané élesen középre lőtt labdáját a menteni igyekvő Wesley Hoedt vágta a saját hálójába (1–0). A City a 12. minutumban duplázta meg az előnyét, Raheem Sterling cselezte magát az alapvonalig, majd tökéletes ütemben tálalt az érkező Sergio Agüero elé, aki három méterről nem hibázta el a ziccert (2–0). S még mindig csak a 18. percben jártunk, amikor David Silva a Sané fejéről elé pattanó labdát nyolc méterről a jobb felső sarokba bombázta, háromgólosra növelve a hazai fórt (3–0).

A 30. percben Danny Ings szépített büntetőből (3–1), ám mielőtt visszajöhetett volna a meccsbe a Southampton, Sterling maga is beköszönt, ezzel a szünet előtt visszaállítva a jókora különbséget (4–1).

A City a második félidőben sem engedett ki, a 67. minutumban Sterling újabb gólt szerzett (5–1), majd a hosszabbítás pillanataiban egy kontra végén Sané vette át a labdát a tizenhatos magasságában, majd egy csel után a jobb alsó sarokba tekert, beállítva a 6–1-es végeredményt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
Manchester City–Southampton 6–1 (Hoedt 6. – öngól, Agüero 12., D. Silva 18., Sterling 45+2., 67., Sané 91., ill. Ings 30. – 11-esből)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Wolverhampton Wanderers–Tottenham Hotspur 2–3 (Rúben Neves 68. – 11-esből, R. Jiménez 79. – 11-esből, ill. Lamela 27., Lucas Moura 30., Kane 61.)
Arsenal–Liverpool 1–1 (Lacazette 82., ill. Milner 61.)
Cardiff City–Leicester City 0–1
(Ndidi 55.)

Everton–Brighton & Hove Albion 3–1 (Richarlison 26., 77., S. Coleman 49., ill. Dunk 33.)
Newcastle United–Watford 1–0 (A. Pérez 65.)
West Ham United–Burnley 4–2 (Arnautovic 11., F. Anderson 68., 84., Chicharito 92., ill. J. Gudmundsson 45., Ch. Wood 78.)