PL: Solskjaer 5–1-es győzelemmel mutatkozott be az MU-nál

2018.12.22. 20:24
A Manchester United gálázott a Cardiff otthonában (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójában a Manchester United idegenben 5–1-re kiütötte a Cardiff Cityt.

Első mérkőzésére készült a Manchester United José Mourinho menesztése óta, avagy az elsőre a korábbi norvég támadóval, Ole Gunnar Solskjaerral.

Azt véletlenül sem szeretnénk sugallni, hogy a portugál tréner távozásával felszakadtak volna a lelki gátak a „vörös ördögöknél”, de az biztos, hogy ritka rohamos rajtot vettek, Marcus Rashford már a harmadik percben eredményes volt szabadrúgásból (0–1).

A fiatal támadónak öt gólpassz mellett ez már a negyedik gólja volt, így kilenc gólból vállalt aktív szerepet – ezzel az MU legjobbjának számít az idényben.

Az első fél óra végéhez közeledve megduplázta előnyét a vendégcsapat, Pogba szerzett erőszakosan labdát, remekül tálalt Herrera elé, aki 25 méterről kilőtte a bal felső sarkot (0–2).

Az első félidő hajrában kisebb meglepetésre szépített a házigazda, Rashford látszólag vállal vitte el a labdát a 16-os sarkánál, az ítélet viszont büntető lett, Camarasa pedig nem sokat hezitált – a jobb felsőbe bombázott (1–2).

Hogy nyugodtan vonuljanak a szünetre a vendégek, arról Martial gondoskodott, aki egy gyönyörű, egyérintős játék végén lőtt Lingard passzából a kapuba (1–3).

Ez volt a PL-idény 500. találata, méghozzá Martial 100. PL-meccsén. A franciának 25 gólpassz mellett ez már a 45. gólja volt a klubban, odaszerződése óta senki sem vállalt ennyi gólból szerepet (70).

A Manchester United 2017 novemberében, a Watford elleni bajnokin szerzett ezelőtt legutóbb három gólt az első félidőben.

A fordulást követően a manchesteriek is elvégezhettek egy büntetőt, ezt Lingard harcolta ki, majd ő maga értékesítette is (1–4).

A hátralévő időben sokáig mindkét csapat elpuskázta a lehetőségeit, de a 90. percben Pogba újra megvillant, nagyszerű passzal indította Lingardot, aki beállította az 1–5-ös végeredményt.

A „vörös ördögök” legutóbbi öt gólt a bajnokságban még 2013 májusában, Sir Alex Ferguson búcsúmeccsén szereztek – akkor a triplázó Romelu Lukaku vezérletével a West Brom végül 5–5-re mentette a meccset.

ANGOL PREMIER LEAGUE
18. FORDULÓ
Arsenal–Burnley 3–1 (Aubameyang 14., 48., Iwobi 91., ill. Barnes 63.)
AFC Bournemouth–Brighton & Hove Albion 2–0 (Brooks 21., 77.)
Chelsea–Leicester City 0–1 (Vardy 51.)
Huddersfield Town–Southampton 1–3 (Billing 58., ill. Redmond 15., Ings 42. – 11-esből, Obafemi 71.)
Manchester City–Crystal Palace 2–3 (Gündogan 27., De Bruyne 85., ill. Schlupp 33., Townsend 35., Milivojevics 51. – 11-esből)
Newcastle United–Fulham 0–0
West Ham United–Watford 0–2 (Deeney 30. – 11-esből, Deulofeu 87.)
Cardiff City–Manchester United 1–5 (Camarasa 38. – 11-esből, ill. Rashford 3., Herrera 29., Martial 41., Lingard 57., 90. – az elsőt 11-esből)

1. Liverpool 18 15 3 39–7 +32 48
2. Manchester City 18 14 2 2 50–13 +37 44
3. Tottenham 17 13 4 31–16 +15 39
4. Chelsea 18 11 4 3 35–15 +20 37
5. Arsenal 18 11 4 3 40–24 +16 37
6. Manchester United 18 8 5 5 34–30 +4 29
7. Watford 18 8 3 7 25–25 0 27
8. Bournemouth 18 8 2 8 27–28 –1 26