Premier League: Rooney csak ráijesztett az Arsenalra

2017.10.22. 16:26
Per Mertesacker és Michael Keane fejpárbaja (Fotó: AFP)
Hiába szerzett Wayne Rooney távoli lövésével már a 12. percben vezetést az Everton, az Arsenal bedarálta a „stolverkosokat” a Goodison Parkban az angol Premier League 8. fordulójában.

A hazaiak a 12. percben szereztek vezetést Wayne Rooney révén, aki egy labdaszerzést követően 18 méterről nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba (1–0).

Rooney szinte napra pontosan 15 éve, 2002. október 19-én éppen a londoniak ellen szerezte első gólját a Premier League-ben.

A 40. percig elégedett is lehetett a Goodison Park közönsége, akkor Granit Xhaka távoli löketét Jordan Pickford csak maga elé tudta kiütni, érkezett Nacho Monreal, és nem hibázott (1–1).

A második félidő alaphangját megadta Mesut Özil találata, a német játékos Alexis Sánchez tökéletes beadását csúsztatta futtából a hálóba (1–2). Az Arsenal a 2016–2017-es szezon kezdete óta 23. fejes gólját szerezte, ennél többre egyetlen PL-klub sem volt képes.

Egyre kényelmetlenebbül fészkelődött a kispadon a Koeman testvérpár, Ronald és Erwin, és helyzetük még kétségbeejtőbb lett a 68. percben, amikor a szenegáli középpályás, Idrissa Gueye megkapta második sárga lapját.

Az Arsenal gyorsan kihasználta az emberelőnyt: Özil passzából Alexandre Lacazette szerezte a vendégek harmadik találatát (1–3).

A 90. percben Aaron Ramsey is betalált (1–4).

De erre a 93. percben Oumar Niasse válaszolt, miután elvette a labdát a cselezni próbáló Petr Cechtől (2–4).

És még nem volt vége, a 2–5-ös végeredményt Alexis Sánchez állította be.