PL: Ranieriék támadtak, Pellegriniék nyertek a derbin

2018.12.15. 20:24
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 17. fordulójának szombat esti mérkőzésén a West Ham United idegenben 2–0-ra legyőzte londoni riválisát, a Fulhamet.

Míg a mérkőzés elején Claudio Ranieri együttese sorra puskázta el a lehetőségeket – ebben Alekszandar Mitrovics járt az élen –, addig az első fél órában Manuel Pellegrini gárdája kétszer is betalált: előbb Snodgrass lőtte ki 17 méterről a jobb felsőt, majd Antonio értékesítette higgadtan ziccerét (0–2).

A meccs összképe ezt követően sem sokat változott, a Fulhamnél volt többet a labda (56 százalékban), a házigazda veszélyeztetett többször (16–6), a 89. percig a kaput eltaláló kísérletek számában 4–2-re vezetett (ekkor volt egy gyengécske Felipe Anderson-lövés), de ezen a napon egyszerűen nem tudott betalálni a sereghajtó, amely így újabb vereséget szenvedett, míg a West Ham egymást követő negyedik meccsét nyerte meg.

A gólok

ANGOL PREMIER LEAGUE
17. FORDULÓ
Manchester City–Everton 3–1
(Gabriel Jesus 22., 50., Sterling 69., ill. Calvert-Lewin 65.)
Crystal Palace–Leicester City 1–0 (Milivojevics 39.)
Huddersfield Town–Newcastle United 0–1 (Rondón 55.)
Tottenham Hotspur–Burnley 1–0 (Eriksen 91.)
Watford–Cardiff City 3–2 (Deulofeu 16., Holebasz 52., Quina 68., ill. Hoilett 80., Reid 82.)
Wolverhampton Wanderers–AFC Bournemouth 2–0 (Raúl Jiménez 12., Cavaleiro 94.)
Fulham–West Ham United 0–2 (Snodgrass 17., Antonio 29.)Snodgrass lőtte ki 17 méterről a jobb felsőt, majd Antonio értékesítette higgadtan ziccerét (0–2).