PL: pazar Hazard – a belga duplájával dobogón a Chelsea

2019.04.08. 22:52
Eden Hazard szenzációsan játszott, és nagyon szép gólokat lőtt a West Hamnek (Fotó: Chelsea FC)
Eden Hazard duplájával a Chelsea 2–0-ra legyőzte városi riválisát, a West Ham Unitedet a Premier League 33. fordulójának hétfői mérkőzésén.

A Chelsea-nek az előjelek alapján nem volt mitől aggódnia, hiszen a Stamford Bridge-en bajnoki mérkőzésen legutóbb 2002 szeptemberében kapott ki a West Ham Unitedtől. A „kékek” jó sorozata nem hétfő este szakadt meg a városi vetélytárs ellen, Eden Hazard vezérletével ugyanis 2–0-s győzelmet arattak, így a legutóbbi 13 hazai bajnokijukból a kilencediket nyerték meg a „kalapácsosokkal” szemben.

A belga klasszis először a 24. percben volt eredményes, amikor csodálatos szóló végén lőtt a bal alsó sarokba, majd a rendes játékidő végén Ross Barkley tűpontos beadása után vette be Lukasz Fabianski kapuját.

HAZARD GÓLJAI

A Chelsea legnagyobb sztárja így ebben az idényben minden sorozatot figyelembe véve már 19 gólnál jár, ezzel beállította az egyéni legjobbját a Chelsea játékosaként – és a kékekre a hátralévő öt bajnoki meccs mellett még legalább két Európa-liga-találkozó is vár –, ráadásul megelőzte Cristiano Ronaldót (84) a Premier League-ben szerzett gólok számát tekintve (85).

Maurizio Sarri alakulata győzelmével fellépett a tabella harmadik helyére, de közvetlen riválisai (a Tottenham, az Arsenal és a Manchester United) egy meccsel kevesebbet játszottak.

ANGOL PREMIER LEAGUE
33. FORDULÓ
Chelsea–West Ham United 2–0 (E. Hazard 24., 90.)

Korábbi eredmények
Everton–Arsenal 1–0 (Jagielka 10.)
AFC Bournemouth–Burnley 1–3 (Barnes 4. – öngól, ill. Wood 18., Westwood 20., Barnes 56.)
Huddersfield Town–Leicester City 1–4 (Mooy 52. – 11-esből, ill. Tielemans 24., Vardy 48., 84. – mindkettőt 11-esből, Maddison 79.)
Newcastle United–Crystal Palace 0–1 (Milivojevics 81. – 11-esből)
Southampton–Liverpool 1–3 (Long 9., ill. N. Keita 36., Szalah 80., Henderson 86.)

1. Liverpool 33 25 7 1 75–20 +55 82
2. Manchester City 32 26 2 4 83–21 +62 80
3. Chelsea 33 20 6 7 57–34 +23 66
4. Tottenham 32 21 1 10 60–34 +26 64
5. Arsenal 32 19 6 7 65–40 +25 63
6. Manchester United 32 18 7 7 61–43 +18 61
7. Leicester City 33 14 5 14 46–44 +2 47
8. Wolverhampton 32 13 8 11 40–39 +1 47