PL: otthon sem megy, még nyeretlen a Chelsea Lamparddal

2019.08.18. 19:22
Frank Lampardnak még várnia kell az első győzelemre (Fotó: AFP)
A Chelsea 1–1-es döntetlent játszott a Leicester Cityvel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában.

Egy perc sem telt el a mérkőzésből, Pedro máris megszerezhette volna a vezetést Frank Lampad első hazai bajnokiján, a spanyol támadó azonban 12 méterről az oldalhálóba bombázott.

Lampard hazatért

A hetedik percben viszont már tényleg előnybe került a Chelsea: Wilfred Ndidi óriásit hibázott a saját tizenhatosánál, a szemfüles Mason Mount lecsapott tébláboló ellenfelére, megszerezte a labdát, majd 13 méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtt (1–0).

A vendégek a második félidőben elkezdtek agresszívebben játszani, s egyre több helyzetet alakítottak ki. A 67. percben az első találatnál nagyot hibázó Ndidi javított, szöglet után zavartalanul a bal felsőbe bólintott (1–1).

Az egyenlítés után is a Leicester volt a veszélyesebb, Jamie Vardy megfordíthatta volna a találkozót, ám közeli lövésénél elbombázott keresztbe a hazai kapu előtt. A 89. percben Youri Tielemans is megszerezhette volna a három pontot jelentő gólt a „rókáknak”, de ő sem volt elég pontos.

Az 1–1-es döntetlen azt jelenti, hogy Lampardnak továbbra sincs meg az első győzelme a „kékek” menedzsereként.

ANGOL PREMIER LEAGUE
2. FORDULÓ

Chelsea–Leicester City 1–1 (Mount 7., ill. Ndidi 67.)
Sheffield United–Crystal Palace 1–0 (Lundstram 47.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Manchester City–Tottenham Hotspur 2–2 (Sterling 20., Agüero 35., ill. Lamela 23., Lucas Moura 56.)
Aston Villa–AFC Bournemouth 1–2 (D. Luiz 71., ill. J. King 2. – 11-esből, H. Wilson 12.)
Brighton & Hove Albion–West Ham United 1–1 (Trossard 65., ill. Chicharito 62.)
Everton–Watford 1–0 (Bernard 10.)
Norwich City–Newcastle United 3–1 (Pukki 32., 63., 75., ill. Shelvey 93.)
Southampton–Liverpool 1–2 (Ings 83., ill. Mané 45+1., Firmino 72.)
Arsenal–Burnley 2–1
(Lacazette 13., Aubameyang 64., ill. Barnes 43.)