Az angol labdarúgó Premier League-ben a Newcastle United 4–1-re kikapott odahaza a Manchester Unitedtől.

St James' Park, zárt kapuk mögött. V: Pawson
NU:
Darlow – Krafth, F. Fernández, Lascelles, J. Lewis – Hayden (Schär, 50.) – Joelinton (Fraser, 72.), Shelvey, Hendrick (Almirón, 88.), Saint-Maximin – C. Wilson. Menedzser: Steve Bruce
MU: De Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Maguire, Shaw – Fred (Pogba, 69.), McTominay – Juan Mata (Matics, 90+1.), Bruno Fernandes, D. James (Van de Beek, 77.) – Rashford. Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
Gólszerző: Shaw (2. – öngól), ill. Maguire (23.), B.runo Fernandes (86.), Wan-Bissaka (89.), Rashford (90+6.)

Korábban
Everton–Liverpool 2–2 (M. Keane 19., Calvert-Lewin 81., ill. Mané 3., Szalah 72.)
Chelsea–Southampton 3–3 (Werner 15., 28., Havertz 59., ill. Ings 43., C. Adams 57., Vestergaard 90+2.)
Manchester City–Arsenal 1–0 (Sterling 23.)

Nincs jó formában mostanában a Manchester United, és ugyan Paul Pogba egy évvel meghosszabbította a szerződését a minap, szerencsés napjai sincsenek. Luke Shaw ennek megfelelően már a második percben öngóllal tette igazán emlékezetessé a századik unitedes mérkőzését, majd Bruno Fernandes csodagólját elvette a VAR lesállás miatt (és teljesen jogosan).

Nagy elánnal vetette magát harcba a házigazda Newcastle United, de Juan Mata kornerét a kapuba tudta fejelni Harry Maguire, aztán viszont a végig remekül futballozó Jamaal Lascelles mentette a gólvonalon Marcus Rashford közeli lövését. Rashford és Daniel James szorgalmasan lődözött ezt követően is kapura, ám nem tudtak kifogni Karl Darlow kapuson (akinek a nagyapja, Ken Leek játszott 1961-ben a magyarok ellen a walesi válogatott tagjaként, és tagja volt a válogatott keretnek az 1958-as világbajnokságon is).

Darlow felnőtt ma hozzá, ugyanis a szünet után kivédte Bruno Fernandes büntetőjét is, csakhogy David de Gea talán még ennél is nagyobb bravúrt mutatott be az angol válogatott támadó, Callum Wilson közeli lövésénél.

Ole Gunnar Solskjaer beküldte a hajára Paul Pogbát és Donny van de Beeket, amitől feltámadt az MU: Marcus Rashford előbb Bruno Fernandesszel, majd Aaron Wan-Bissakával „rúgatott” csodálatos gólt, majd maga is betalált.

20. Fulham443–11–80

Az MU a 10. alalommal fordított az NU ellen, PL-rekord. Fernandes 18 PL-meccsén 19 kandai pontnál jár! Az MU 14-szer lőtt a kapu felületére, ötéves rekordja!

90+7. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+6. PERC MARCUS RASHFORD betalál, az ötös jobb sarka elől jobbal a bal alsóba teszi Fernandes passzát. 1–4!

90+3. perc Fernandes lő el nem sokkal a 16-os előteréből a kapu mellett.

90+1. perc Nemanja Matics be, Mata le.

Bruce 22 meccse nem tudja megverni csapataival az MU-t, ez PL-rekord!

Öt perc a ráadás.

89. PERC AARAON WAN-BISSAKA VÉGLEG ELDÖNTI, Rashford passzát az ötös jobb sarka elől jobbal felvarrja a rövid felső sarokba. 1–3!

89. perc Shelveyt szereli az ötös előtt Maguire, Van de Beek nem lő 18-ról, eladja.

Az Manchester United sorozatban hatodik idegenbeli PL-meccsét nyerheti meg, mindig eljutott legalább 2 gólig. Ez klubrekord lehet. Az MU az előző idény kezdete óta a góljainak 17 százalékát 11-esből szerezte.

88. perc Sergio Almirón váltja Hendricket.

86. PERC BRUNO FERNANDES ELDÖNTI? Van de Beek és Mata hordja fel a labdát Rashfordnak, aki remekül vált a portugállal, aki jobbal az ötös bal sarka elől felvarrja a labdát a kapu túlsó felső sarkába. 1–2!

81. perc Pogba passzát Maguire nem sokkal teszi a bal alsó mellé 22 yardról. Hogy stílszerűek...

79. perc Krafth bemutat egy szabálytalan dobást.

77. perc Fernandes beadása kapuscsemege.

76. perc Donny van de Beek be, James le. Szélső helyén karmester, Mata a jobbon, Fernandes a balon. Pogba mögötte.

A Manchester United 12 gólt kapott a PL mostani kiírásában, csak a West Bromwich Albion többet, ilyen pocsékul csak 1930-ban rajtolt az MU.

72. perc Ryan Fraser be, Joelinton le, szélsőcsere.

69. perc Paul Pogba
be, Fred le, majd Shaw lövése is Darlow-é.

66. perc Nagyon szép támadás, Rashford közeli lövését védi a kapus, majd kettős ápolás, összefutottak.

Darlow a hetedik 11-est védte az imént a karrierje során.

61. perc Wan-Bissaka 17 méteres lövése is a kapusé. Fernandes kissé balról, jobbal 19-ről adja fel a labdát a kapusnak.

60. perc Mata kornere után Shelvey menti fejjel Maguire veszélyes fejesét a jobb alsó sarok előtt.

58. PERC BRUNO FERNANDES jobbal kapura lő, KARL DARLOW jobbra vetődve fogja a labdát!

57. PERC BÜNTETŐ! Lewis volt a fő tettes.

55. perc Rashfordnak odarúg a 16-oson belül Lascalles, majd Lewis is... VAR!

53. perc Mata és Fernandes passzolgat, Fred ballal 23-ról nem sokkal lő a bal alsó sarok mellé.

52. perc Lewis visszaszerzi, Saint-Maximim balról bead, Wilson közelről kapura lő, a bal alsó előtt védi De Gea az ötméteres lövést! Bruce sem hiszi, pedig látott már ilyen kanalazó mozdulatot közelebbről is: Peter Schmeichelét.

51. perc Fred nem figyel, Lewis jobbal 11-ről Maguire-be lő.

50. perc Fabian Schär fut be a pályára.

49. perc Fernandes kilövi a stadionból 21-ről Wan-Bissaka passzát.

47. perc Hayden belesérül egy felívelésbe, ápolás, csere lesz.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

A Manchester United öt öngólt vétett a PL-ben az NU ellen, ez rekordjuk, Henning Berg, Wes Brown, Phil Jones, Jonny Evans és Luke Shaw alkotja e sort.

Mata: 9 kanadai pont az NU ellen, neki ez egyéni rekordja.

A Newcastle lőtt a PL-idényben legkevesebbszer kapura, majd egyszer tettek ilyet, De Gea védett.

Saint-Maximin a 2019–2020-as idényben az angol élvonalban 26 mérkőzésen lépett pályára, melyeken három gólt szerzett és négy gólpasszt jegyzett.

„Sok szeretetet kapok a klubtól, és úgy érzem, itt van az otthonom, s remélem, ez is marad egy jó darabig. Minden korábbi klubomnál szerettek engem, de a Newcastle szurkolóihoz nincs fogható. Ez nagyon fontos nekem, szóval, ha ezt egy új szerződéssel meg tudom hálálni nekik (a klubnak és a szurkolóknak – szerk.), akkor nagyon boldog vagyok” – tette hozzá.

A szélvész szélső, Allan Saint-Maximin 2019 nyarán került a Nice-től Steve Bruce együtteséhez, amelyben nagyon jó teljesítményt nyújt, az előző idény júniusában például a FIFA 20 keretein belül jelölték a Premier League hónap játékosának – emelte ki a klub honlapja.

Allan Saint-Maximin, a Newcastle United 23 éves francia középpályása 2026-ig hosszabbította meg a szerződését a klubjával.

A 49 éves Keane megjegyezte, túl sokan „csalják” a játékot a pályán, ők szégyent hoznak a klub címerére. Hozzátette, ezt látta akkor is, amikor a csapat korábbi vezetőedzőjét, a portugál José Mourinhót „lökték a busz alá”.

A „vörös ördögökkel” hétszeres bajnok legendás ír játékos szerint a labdarúgók teljesítménye gyalázatos volt a legutóbbi fordulóban, amikor a manchesteri együttes hazai pályán 6–1-re kikapott a Tottenham Hotspurtől. Ez volt az MU történetének legsúlyosabb PL-fiaskója a városi rivális Manchester Citytől 2011-ben elszenvedett, ugyancsak 6–1-es vereséggel „holtversenyben”.

Roy Keane szerint hamarosan korábbi csapattársa, Ole Gunnar Solskjaer állásába kerülhet, ha a Manchester United futballistái továbbra is mélyen tudásuk alatt teljesítenek.

A 45 éves Scholes edzői karrierje eddig nem sikerült túl fényesen. 2019-ben a szintén negyedosztályú Oldham együttesét irányította, de egy hónap után, egy győzelemmel a háta mögött felállt a kispadról, mivel úgy érezte, nem tudja úgy irányítani a csapatot, ahogyan szeretné. Most azonban ismét lehetőséget kap a bizonyításra.

Paul Scholes kinevezése valamilyen szinten várható volt, mivel a Salford City tulajdonosi körében több korábbi Manchester United-klasszis is fellelhető: Scholes mellett a Neville testvérek (Gary és Phil), valamint Ryan Giggs is szerepet vállal a klub életében.

A Manchester United legendás középpályása, Paul Scholes irányítja hétfőtől az angol negyedosztályban (League Two) szereplőSalford Cityt.

A japán futballista a Cerezo Oszakában kezdte profi karrierjét, majd 2010-ben került Európába. A Borussia Dortmunddal két idény alatt kétszer lett német bajnok, 2012 nyarán pedig Sir Alex Ferguson egyik utolsó manchesteri igazolásaként a 12+5 millió fontos átigazolási díj ellenében az MU játékosa lett. A Unitedtól újabb két idénnyel később tért vissza Dortmundba, 2018-ban a Besiktas, majd 2019 nyarán a már említett Zaragoza játékosa lett.

Kagava az előző idényben a Real Zaragozában futballozott, ám hiába lépett pályára 31 bajnokin a spanyol másodosztályban, nem maradt a harmadik helyen záró, s a feljutásról így lecsúszó csapatnál.

31 esztendősen a Serie B-be szerződhet Kagava Sindzsi. A japán válogatott futballistára a Brescia tulajdonosa, a korábban a Leeds United ügyvezetőjeként is dolgozó Massimo Cellino vetett szemet. A Tuttosport beszámolója szerint bár a japán futballista bérigénye alapvetően magasabb, mint amit az olasz klub ki tudna gazdálkodni, mivel a Bresciának nem kell átigazolási díjat fizetnie, sikerülhet mindkét fél számára kielégítő kompromisszumra jutni.

A Tuttosport beszámolója szerint csak a Brescia közel került Kagava Sindzsi megszerzéséhez. A Serie A-ból az előző idényben kieső olasz csapat ingyen szerződtetheti a 97-szeres japán válogatott középpályást.

E párharc legjobb góllövői
Wayne Rooney 13
Ruud van Nistelrooy 11
Andy Cole 11
Paul Scholes 11
Alan Shearer 7

45+3. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc James középtávolija is a kapusé. Aztán Shelvey jó passzát nem találja el a 16-os előtt Saint-Maximim.

45. perc Három perc a ráadás.

2013 vége óta először játszik úgy az NU az MU-val, hogy előtte áll a tabellán.

43. perc Rashford lő jobbal kapura 17-ről, kissé jobbról, de jobbra vetődve véd a kapus!

A Manchester United az előző idényben kikapott itt egy nullára, kétszer egymás után 1987-ben veszített itt az MU.

39. perc Rashford felépült, jobbról remekül ível James elé, de kirepül kapujából Darlow. Shaw adott majdnem gólpasszt.

37. perc Daniel James kap sárga lapot Saint-Maximim felrúgásáért, Rashfordot is ápolják, még az előző lövés közben lépett neki oda durván Hayden.

36. perc EZ IGEN! Wan-Bissaka jobbról beadás címén majdnem a hosszú felsőbe emel, de eléri ezt is Darlow. Mata kornerét is, de rossz helyre üti a labdát, hétről Rashford kapura lő, de ment a bal alsó előtt Lascelles!

34. perc Mata jobb oldali kornerére, amelyet James harcolt ki, remekül jön ki kapujától jó messzire is Darlow. És ment Maguire elől.

33. perc Már csak 65 százalékban az MU-é a labda, volt ez bőven 70 fölött is.

30. perc Lewis bal oldali beadását kifejeli Maguire, Saint-Maximin megmenti, és majdnem a jobb alsóba lő kissé jobbról, 22-ről, De Gea hatalmasat véd, majd ütközik a kapufával. Ápolás.

27. perc A gól után mezőnyjátékba feledkeztek a felek.

23. PERC EZ MÁR GÓL, HARRY MAGUIRE hét méterről a bal alsóba fejeli Mata bal oldali, ballábas kornerét, Krafth és Joelinton közül. 1–1!

23. perc Mata lő kapura ballal az ötös bal sarka elől, de véd a jobb oldali kapufa előtt a kapus, Darlow.

22. perc Lewis jobb oldali beadását Shelvey a jobb alsóba tenné 11-ről jobbal, de gyengén, legördül a labdáért De Gea.

19. PERC HATALMAS GÓLLAL EGYENLŐ, BRUNO FERNANDES Mata passza után jobbal a bal felsőbe lő 12-ről, kissé balról. Mondjuk mi, de a VAR szerint Matát lesen kapta James passza. Aki ismer pechesebb csapatot ma, mint az MU, jelentkezzen szerkesztőségünkben!

16. perc Rashford jobbal a jobb alsó mellé lő 17-ről, kissé balról, Fernandes passzából.

14. perc Rashford jobblábas, 14 méteres lövését blokkolja a léc fölé a bevetődő Fernándes.

12. perc Fernandes passzával elszalad a jobbon Rashford, de az ötös sarka előtt nem tudja felbőrözni az utolsó védőt, Lascalles-t.

Shaw két gólt lőtt a PL-ben karrierje során, a mai volt a második...

10. perc Szép akció, de Wan-Bissaka beadása Lascalles-é.

A Newcastle megnyerte három legutóbbi MU elleni meccseinek kétharmadát, többet, mint az előző 13-ból... Sorozat?

6. perc Fernandes és Rashford passzolgat, de nem lesz belőle lövés.

Ez Shaw 100. meccse az MU színeiben. Első labdaérintésből gól, valami ilyesmiről álmodozott.

2. PERC VEZET A NEWCASTLE, LUKE SHAW az ötös jobb sarka elől a bal alsóba menti véletlenül a Shelvey indította Krafth jobb oldali beadását. 1–0!

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak fekete-fehér mezben és fekete nadrágban, a vendégek piros mezben és fehér nadrágban.

A 27 éves játékos 2016-ban - akkor világcsúcsnak számító - 89 millió fontért tért vissza a Juventustól, de azóta többször is sérüléssel küszködött, a formája pedig ingadozó volt.

Szerződésének meghosszabbításáról a United már a közelmúltbeli válogatott mérkőzések előtt döntött. Ez más megvilágításba helyezi Pogba kijelentését, miszerint egyszer szívesen játszana a Real Madridban, mert ezt akkor nyilatkozta, amikor a francia csapattal készült.

„Paul még két évig biztosan itt lesz. Arra összpontosít, hogy mindent megtegyen a csapatért, és biztos vagyok benne, hogy kihozzuk belőle a lehető legtöbbet" – nyilatkozta a norvég edző.

A brit sportmédia értesülései szerint a klub érvényesítette egy idényre szóló opcióját, így a középpályás megállapodása immár 2022 júniusáig érvényes. Ole Gunnar Solskjaer menedzser a csapat pénteki sajtótájékoztatóján megerősítette az információkat.

Egy évvel meghosszabbította a világbajnok francia Paul Pogba szerződését a Manchester United labdarúgóklub.

Egy kis örökmérleg: 169 találkozó, 43 NU-s és 87 MU-s sikerrel, 239, ill. 331 rúgott góllal.