PL: nem hibázott a Liverpool; otthon botlott az Arsenal

2019.04.21. 18:57
Otthon kapott ki az Arsenal (Fotó: AFP)
A Liverpool hozta a kötelezőt, és 2–0-ra legyőzte a Cardiff Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 35. fordulójában. Az Arsenal viszont meglepetésre hazai pályán kikapott a Crystal Palace-tól.

Az Arsenal meglepetésre a 17. percben hátrányba került a Crystal Palace ellen: a vendégek támadója, Christian Benteke egy oldalról érkező szabadrúgás után teljesen tisztán fejelhetett az „ágyúsok” kapujába.

Benteke 358 nap után volt újra eredményes klubcsapatában, igaz, sokáig térdsérüléssel bajlódott.

A 43. percben kettőre növelhette volna előnyét a Palace, ám Bernd Leno kapus egymás után kétszer is bravúrral hárított. A második játékrész elején, a 47. percben egyenlített az Arsenal, Alexandre Lacazette nagyszerű passza után Mesut Özil értékesítette közelről a lehetőségét.

Nem örülhetett sokáig az Arsenal, a 61. percben Wilfried Zaha használta ki Shkodran Mustafi hatalmas hibáját, így újfent előnybe került a Crystal Palace.

A 69. percben James McArthur is ünnepelhetett, amire nyolc perccel később Pierre-Emerick Aubameyang válaszolt, de ez csak arra volt elég, hogy 3–2-re kozmetikázza az eredményt, így az Arsenal nagy meglepetésre hazai pályán botlott a Crystal Palace ellen.

A Liverpool a 22. percen megszerezhette volna a vezetést a Cardiff City otthonában, ám Roberto Firmino óriási ziccerben a kapu fölé lőtt. A 34. percben Mohamed Szalah is gólt szerezhetett volna, az ő helyzeténél viszont a hazaiak kapusa nagyot védett.

Hiába a hatalmas Liverpool-fölény – a „vörösök” több mint 80 százalékban birtokolták a labdát –, az első félidőben nem talált be Jürgen Klopp alakulata.

Az 57. percben aztán nagy nehezen megszerezte a vezetést a Pool, szöglet után Georginio Wijnaldum lőtt tíz méterről a bal felsőbe.

A 64. percben egyenlíthetett volna a Cardiff – szögletet követően Sean Morrison bólinthatott volna tulajdonképpen az üres kapuba, de három méterről rontott.

A 81. percben pontot tett az összecsapás végére a Liverpool, Mohamed Szalahot rántották le az ellenfél tizenhatosán belül, a megítélt büntetőt pedig James Milner higgadtan a bal alsóba bombázta, amivel kialakította a 2–0-s végeredményt.

A Poolnak ezzel 88 pontja van, és vezeti a tabellát (igaz, a Manchester City egy mérkőzéssel kevesebbet játszott, egy győzelem esetén pedig az élre áll) – ennyi pontot még sohasem szerzett a Premier League-érában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
35. FORDULÓ
Arsenal–Crystal Palace 2–3 (Özil 47., Aubameyang 77., ill. Benteke 17., Zaha 61., McArthur 69.)
Cardiff City–Liverpool 0–2
(Wijnaldum 56., Milner 81. – 11-esből)
Everton–Manchester United 4–0 (Richarlison 13., G. Sigurdsson 28., Digne 56., Walcott 64.) Newcastle United–Southampton 3–1(Ayoze Pérez 27., 31., 87., ill. Lemina 59.)
Manchester City–Tottenham Hotspur1–0
(Foden 5.)
AFC Bournemouth–Fulham 0–1
(Mitrovics 53. – 11-esből)
Huddersfield Town–Watford 1–2(Ahearne-Grant 93., ill. Deulofeu 5., 81.)
West Ham United–Leicester City 2–2(Antonio 37., Lucas Pérez 82., ill. Vardy 67., H. Barnes 92.)
Wolverhampton Wanderers–Brighton & Hove Albion 0–0