PL: spanyoljai hozták a kötelezőt a Chelsea-nek

2018.11.04. 18:53
Morata duplázott, a Chelsea 3–1-re nyert (Fotó: AFP)
A Chelsea hazai pályán 3–1-re nyert a Crystal Palace ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 11. fordulójában, ezzel megelőzte a szombat este az Arsenal otthonában 1–1-es döntetlent elérő Liverpoolt és a második helyen áll.

A 32. percben Álvaro Morata szerzett vezetést a Chelsea-nek, Pedro beadása után felpörgetve a labdát, majd látványos mozdulattal 6 méterről Wayne Hennessey kapujába pattintva azt (1–0).

Három perccel később megduplázhatta volna az előnyét a hazai együttes, ám Willian találatát les miatt érvénytelenítette a játékvezető – a visszajátszások alapján megkérdőjelezhető döntést hozva...

A második félidőben Andros Townsend egyenlített egy villámgyors kontra végén (1–1).

A Chelsea ugyanakkor a folytatásban is dominálta a játékot, sőt 70 százaléknál is többet birtokolta a labdát, így érezhető volt, csupán idő kérdése, hogy újra feltörje a Palace védekezését és megszerezze a vezetést...

Mindez a 65. minutumban jött össze, egy újabb Morata-góllal. Az egy perccel korábban beállt Eden Hazard szabadrúgása után került a spanyol támadó elé a labda, aki kissé éles szögből, de nem hibázta el a lehetőséget (2–1).

A 70. percben Pedro állította be a 3–1-es végeredményt.

Győzelmével a Chelsea feljött a tabella második helyére, megelőzve a Liverpoolt. A Palace jelenleg a 14. pozícióban áll.

Az éllovas Manchester City a Southamptont fogadta, a mérkőzésről ITT olvashat bővebben!

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
Chelsea–Crystal Palace
3–1 (Morata 32., 65., Pedro 70., ill. Townsend 53.)

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Manchester City–Southampton 6–1
(Hoedt 6. – öngól, Agüero 12., D. Silva 18., Sterling 45+2., 67., Sané 91., ill. Ings 30. – 11-esből)
Wolverhampton Wanderers–Tottenham Hotspur 2–3
(Rúben Neves 68. – 11-esből, R. Jiménez 79. – 11-esből, ill. Lamela 27., Lucas Moura 30., Kane 61.)
Arsenal–Liverpool 1–1 (Lacazette 82., ill. Milner 61.)
Cardiff City–Leicester City 0–1
(Ndidi 55.)

Everton–Brighton & Hove Albion 3–1 (Richarlison 26., 77., S. Coleman 49., ill. Dunk 33.)
Newcastle United–Watford 1–0 (A. Pérez 65.)
West Ham United–Burnley 4–2 (Arnautovic 11., F. Anderson 68., 84., Chicharito 92., ill. J. Gudmundsson 45., Ch. Wood 78.)