PL: megvan Lampard első hazai sikere; Kane újra lecsapott

2019.09.28. 17:55
A Chelsea az első hazai PL-sikerét aratta Lampard irányításával (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 7. fordulójában a Chelsea és a Tottenham is győzött hazai pályán, Frank Lampard együttese a Brightont verte meg 2–0-ra, a BL-döntős pedig egy órán át emberhátrányban játszva múlta felül a Southamptont.

A Chelsea már az első félidőben is fölényben futballozott – 17 lövéssel próbálkozott a házigazda! –, de akkor Mount fejesét még a kapufa, Pedro ziccerét pedig Mathew Ryan hárította. A fordulást követően már megszületett a vezető gól, Jorginho rendkívül magabiztosan értékesítette a Mount által kiharcolt büntetőt (1–0).

Ezzel a góllal jubilált a Stamford Bridge, ez az első stadion, amelyben 100 PL-gól született büntetőből, ebből a 78. találatot szerezte meg a Chelsea.

Nem sokkal később Abraham került közel újabb PL-góljához, a hajrához érve pedig ritmust váltott a Chelsea, Willian lövése egy lábon megpattanva került a bal felsőbe (2–0).

Lampard ezzel elkerülte azt, hogy Bobby Campbell 1988 áprilisi kezdése (három döntetlen, egy vereség) után második Chelsea-menedzserként négy nyeretlen hazai bajnokival kezdjen a klubnál.

A kedden a negyedosztályú Colchesterrel szemben óriási meglepetésre alulmaradó
Tottenham az első félidő derekán törte meg a jeget, Szon Hung Min előkészítése után Ndombele lőtt a léc alá (1–0).

A 31. percben megfogyatkozott a Spurs, Aurier egy buta szabálytalanság miatt öt perc alatt a második sárga lapját is megkapta.

Hamar élt az emberelőnnyel a vendégcsapat, bár ebben a legnagyobb érdeme Llorisnak volt, aki addig szerencsétlenkedett egy hazaadásnál, míg Ings közvetlen közelről a kapuba lőtt (1–1).

Még a szünet előtt visszavette az előnyt a Tottenham, Eriksen tolta a labdát Kane-hez, aki átvette, majd a jobb alsóba lőtt (2–1).

Az angol válogatott csatárnak ez sorozatban az ötödik Southampton elleni bajnokija volt, amelyen betalált, ez a hetedik találat volt ebben a szériában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
Sheffield United–Liverpool FC 0–1(Wijnaldum 70.)
Aston Villa–Burnley 22 (El-Ghazi 33., McGinn 78., ill. Jay Rodriguez 68., Wood 80.)
AFC Bournemouth–West Ham United 2–2 (King 17., Wilson 46., ill. Jarmolenko 10., Cresswell 74.)
Chelsea–Brighton 2–0 (Jorginho 50. – 11-esből, Willian 77.)
Crystal Palace–Norwich 2–0 (Milivojevics 21. – 11-esből, Townsend 92.)
Tottenham–Southampton 2–1 (Ndombele 24., Kane 43., ill. Ings 39.)
Wolves–Watford 2–0 (Doherty 18., Janmaat 61. – öngól)
18.30:Everton–Manchester City (Tv:Spíler1) –élőben az NSO-n!