PL: megszorongatták az MU-t, de legyőzni most sem tudták

2019.02.03. 16:59
Marcus Rashford gólja győzelmet ért a Manchester Unitednek (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 25. fordulójában a Manchester United 1–0-ra győzött a Leicester City vendégeként. A mérkőzés egyetlen gólját Marcus Rashford szerezte.

Ole Gunnar Solskjaer kinevezése óta szárnyal a Manchester United, a mait megelőző kilenc mérkőzésen nyolc győzelem és egy döntetlen volt a mérlege. „Fontos, hogyan dolgozol a játékosokkal, hogyan dolgozol a klubért. Ez nem rólam szól. A stáb, a játékosok és a közönség együttesen hozzák a sikereket. A Burnley elleni mérkőzés utolsó tíz percében a szurkolók felrázták a játékosaimat, akik reagáltak erre, és egyenlítettünk. Nem azon múlt, hogy milyen taktikával küldtem fel a pályára a fiúkat” – mondta nagyon szerényen a BBC-nek a Leicester elleni találkozó előtt a norvég menedzser.

Az ötödik percben Marcus Rashford fejelt a kapu mellé, négy minutummal később viszont már nem hibázott. Ricardo Pereira elszúrta, a saját térfelén Paul Pogbához passzolt, a Manchester United középpályása pedig köszönte szépen, pazarul kiugratta Rashfordot, aki hasonlóan szép labdaátvétel után a jobb alsóba bombázott (0–1).

A 100. PL-meccsén pályára lépő Rashford már hatodszor volt eredményes Solskjaer irányítása alatt, és a negyedik MU-játékos lett, aki sorozatban négy idegenbeli bajnokin talált be – korábban erre csak Ruud van Nistelrooy, Robin van Persie, Zlatan Ibrahimovic és épp Ole Gunnar Solskjaer volt képes.

Jesse Lingard nem élete meccsét játszotta, az első félidőben sárga lapot kapott, amivel a Manchester United lett az egyetlen csapat a jelenlegi idényben, amelyik minden eddigi bajnokiján kapott legalább egy sárgát. Olyan még sosem volt a Premier League-érában, hogy egy együttes az összes meccsén (38) kapjon sárgát, igaz, a Sunderland (2016–2017) és a Derby County (2000–2001) csak egyre volt ettől.

A szünetben egyik tréner sem cserélt, Claude Puelnek pedig ki kellett találnia valamit – a francia szakember a PL-ben még egyszer sem tudott nyerni, ha csapata (Southampton, Leicester) hátrányban volt egy félidőnyi játékot követően.

A második játékrészben jóval aktívabbá vált a Leicester: előbb Jonny Evans fejesét fogta David de Gea, majd a 61. percben Jamie Vardy lövését kitolta a spanyol kapus, aztán a gólvonalon szedte össze a labdát. A 77. percben Gezzal is megdolgoztatta De Geát, aki óriási vetődéssel kipiszkálta a bal felsőbe tartó szabadrúgást. Az utolsó percekre teljesen beszorította saját térfelére az MU-t a Leicester, de gólt nem tudott szerezni, így a Manchester United hazavitte a három pontot.