PL: megint kikapott a Man. City, hat pont a Liverpool előnye

2018.12.26. 17:55
Sergio Agüerónak (balra) csak szépségtapaszt jelenthet a gólpassza (Fotó: AFP)
A listavezető Liverpool, a Manchester United és a Tottenham Hotspur hazai környezetben magabiztosan nyert, a Manchester City viszont 2–1-re kikapott a Leicester City vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) karácsonyi játéknapján, a Boxing Dayen.

A 19. forduló rangadóján a címvédő Manchester City Bernardo Silva találatával már az első negyedórában megszerezte a vezetést a King Power Stadionban, a Leicester azonban öt perccel később Marc Albrighton fejesével válaszolt, aki nyolc nappal ezelőtt a Ligakupában is bevette Pep Guardiola együttesének kapuját. A győzelmi kényszer által hajtott manchesteri csapatban az utolsó húsz percben beállt David Silva és Rijad Mahrez, de segíteni ők sem tudtak, sőt a Leicester a 81. percben Ricardo Pereira bombagóljával megfordította a meccset, amelyet aztán Fabian Delph kiállítása miatt emberelőnyben fejezett be.

Azok után, hogy az első 15 fordulóban egyszer sem kapott ki, a Manchester City a legutóbbi négy bajnoki mérkőzéséből a harmadikat veszítette el, így nemcsak leszakadt az éllovas Liverpoolról, hanem visszacsúszott a tabella harmadik helyére a Tottenham mögé. Merthogy Jürgen Klopp és Mauricio Pochettino alakulata is magabiztosan nyert a Boxing Dayen.

LEICESTER CITY–MANCHESTER CITY 2–1

A Liverpool a gólt és gólpasszt jegyző Mohamed Szalah vezérletével 4–0-ra ütötte ki a Newcastle Unitedet, míg a Tottenham Hotspur Szon Hung Min duplájára alapozva 5–0-ra verte meg az AFC Bournemoutht a Wembleyben. Az egyiptomi klasszissal kapcsolatban érdekesség, hogy ebben az idényben már a tizedik különböző bajnokiján talált be (ezzel vezeti a vonatkozó rangsort), a góllövőlista élén pedig utolérte a 12 gólos Pierre-Emerick Aubameyangot. De nemcsak ők ketten járnak 12 találatnál, hanem Harry Kane is, mivel a Spurs első számú gólfelelőse is eredményes volt a Callum Wilsonék felett aratott siker alkalmával.

Nem lehet szó nélkül elmenni amellett sem, hogy a londoni együttes 21 éves jobbhátvédje, Kyle Walker-Peters három gólpasszt osztott ki a meccsen, ezzel Jermaine Pennant 2003-as bravúrja óta a legfiatalabb játékos lett a PL-ben, aki egy meccsen három találatot készített elő.

LIVERPOOL–NEWCASTLE UNITED 4–0

TOTTENHAM–AFC BOURNEMOUTH 5–0

A Liverpool a Premier League-érában először vezeti hat pont előnnyel a bajnokságot egy adott forduló végén!

Ole Gunnar Solskjaer összességében másodszor, az Old Traffordon először ült a Manchester United kispadján menedzserként, csapata pedig ismét három ponttal gazdagodott: a „vörös ördögök” ezúttal a Huddersfield Townt győzték le 3–1-re, Paul Pogba duplázott a találkozón. A világbajnok francia középpályás a norvég szakember keze alatt az előző két meccsen négy kanadai pontot szerzett (két gól, két gólpassz), annyit, mint José Mourinho játékosaként az azt megelőző 12 meccsén összesen.

MANCHESTER UNITED–HUDDERSFIELD TOWN 3–1

Az Everton a Burnley felett aratott 5–1-es sikerrel feledtette a Tottenhamtől elszenvedett 6–2-es vereséget. A liverpooli alakulatban remekeltek a korábbi barcások: Lucas Digne duplázott és Yerry Mina is betalált. A sorból a sárga lapot kapó és a hajrában lecserélt André Gomes lóg ki.

A Crystal Palace hazai pályán nem bírt a Cardiff Cityvel. Ez még önmagában nem annyira érdekes, az viszont igen, hogy Roy Hodgson menedzserként mind az öt eddigi karácsonyi mérkőzésén gól nélküli döntetlent játszott aktuális csapatával.

ANGOL PREMIER LEAGUE
19. FORDULÓ

Burnley–Everton 1–5 (B. Gibson 37., ill. Yerry Mina 2., Digne 13., 72., Sigurdsson 22. – 11-esből, Richarlison 93.)
Crystal Palace–Cardiff City 0–0
Leicester City–Manchester City 2–1 (Albrighton 19., Ricardo Pereira 81. ill. B. Silva 14.)
Liverpool–Newcastle United 4–0 (Lovren 11., Szalah 48. – 11-esből, Shaqiri 80., Fabinho 85.)
Manchester United–Huddersfield Town 3–1 (Matics 29., Pogba 64., 78., ill. M. Jörgensen 88.)
Tottenham Hotspur–AFC Bournemouth 5–0 (Eriksen 16., Szon Hung Min 23., 71., Lucas Moura 35., Kane 61.)
Brighton & Hove Albion–Arsenal 1–1 (Locadia 35., ill. Aubameyang 7.)
Watford–Chelsea 1–2 (R. Pereyra 45+3., ill. E. Hazard 45+1., 58. – a másodikat 11-esből)