Mourinho tovább boronghat: a Spurs óriási pofont adott az MU-nak

2018.08.27. 20:55
Lucas Moura itt röpül, később örülhetett is: ő szerezte a Spurs második és harmadik gólját (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó Premier League 3. fordulójának hétfői rangadóján a Tottenham Harry Kane fejesével és Lucas Moura duplájával 3–0-ra győzött az Old Traffordon a Manchester United ellen. A Spurs még százszázalékos, José Mourinho csapata viszont az első három mérkőzéséből kettőt is elveszített.

A Brighton elleni meglehetősen csúnya vereség után José Mourinho, a Manchester United menedzsere viszonylag egyértelműen jelezte elégedetlenségét: hat helyen változtatott a csapatán, kicserélve Luke Shaw kivételével a teljes védelmet is. A Tottenham kezdőcsapatában ott volt az ittas vezetése miatt a minap előállított és ideiglenesen őrizetbe vett Hugo Lloris.

Az MU harcosabb és motiváltabb volt a meglehetősen ritmustalan első félidőben, és már pár másodperc után megszerezhette volna a vezetést, ám Fred kapu mellé lőtt. A hazaiak legnagyobb első félidei lehetőségét Romelu Lukaku puskázta el, aki lecsapott Danny Rose nagyon meggondolatlan hazaadására, kicselezte Llorist, ám kiszorított helyzetből hajszállal a kapu mellé gurított. A másik oldalon Dele Allinak volt két jó helyzete, ám mindkétszer meglepően határozatlannak bizonyult, így egyszer Chris Smalling, egyszer pedig Ander Herrera mentett bravúrosan előle.

Eseménytelennek nem lehetett az első félidőt sem nevezni, de a másodikban 8 perc alatt több helyzet alakult ki, mint az első negyvenötben összesen... A tűzijáték egy óriási (és kapu mellett elzúgó) Paul Pogba-lövéssel kezdődött, Harry Kane és Alli helyzetével folytatódott. Az 50. percben aztán Kieran Trippier jobb oldali szögleténél Kane túlugrotta Phil Jonest és szépen a hosszú sarokba bólintott (0–1). A Spurs a legutóbbi négy bajnokiját szerzett gól nélkül veszítette el az Old Traffordon, most viszont előnybe került.

Az MU kis híján azonnal egyenlített, ám Lukaku lövését Lloris óriási bravúrral védte, hogy aztán az ellenakcióból, az 52. percben a Spurs megszerezze a második találatát is. Trippier pazar labdával szöktette a jobb szélen Christian Eriksent, a dán irányító pontosan passzolt vissza, Lucas Moura pedig 11 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (0–2).

Ha Mourinhónak nem lett volna elég baja, első cseréje (bedobta Alexis Sánchezt) után Phil Jones sérülten és bosszankodva jött le a pályáról. A portugál edző a 61. percre már mindhárom lehetőségét kihasználta, „utolsó dobásként” Marouane Fellainit küldte pályára.

A Spurs a 66-67. percben végleg eldönthette volna a rangadót, miután a kényszerűségből becserélt Victor Lindelöf előbb egy rossz hazaadással majdnem gólt rúgatott Dele Allival (De Gea hatalmasat védett), majd elszámolta magát egy szögletnél, Harry Kane azonban közelről a kapu mellé bólintott. José Mourinho arcán méla undorral figyelte a fejleményeket és frusztrációjában rúgott egy nagyot...

A Manchester United nem tudott újítani – és szerencséje sem volt –, aztán megkapta a harmadikat. A 84. percben Lucas Moura már-már megalázó könnyedséggel verte meg egy az egyben Chris Smallingot, kilépett, majd jobbal kilőtte a hosszú sarkot (0–3). Mourát percekkel korábban le akarta cserélni Mauricio Pochettino, már a számát is felmutatták, ám Danny Rose sérülése átírta a terveket. Még ez is bejött (akaratlanul) a Tottenhamnek...

A Unitednek meg semmi, de semmi – az első három mérkőzéséből kettőt elveszített az MU, és egyre inkább úgy tűnik, széthullás felé haladnak az események Mourinho csapatánál. A Spurs közben háromból három győzelemmel rajtolt, és a második helyen áll a tabellán a Liverpool mögött. José Mourinho tétmeccsen edzői pályafutása legsúlyosabb hazai vereségét szenvedte el.

AZ ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSHOZ KATTINTSON IDE!

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ
Manchester United–Tottenham Hotspur 0–3 (Kane 50., Lucas Moura 52., 84.)
A KORÁBBI EREDMÉNYEK
Watford–Crystal Palace 2–1(Pereyra 53., Holebasz 71., ill. Zaha 78.)
Fulham–Burnley 4–2(Seri 4., A. Mitrovics 36., 38., Schürrle 83., ill. Hendrick 10., Tarkowski 41.)
Newcastle United–Chelsea 1–2(Joselu 83., ill. E. Hazard 76. – 11-esből, Yedlin 87. – öngól)
Liverpool–Brighton & Hove Albion 1–0(Szalah 23.)
Arsenal–West Ham United 3–1(Monreal 30., Diop 70. – öngól, Welbeck 93., ill. Arnautovic 25.)
AFC Bournemouth–Everton 2–2(J. King 74. – 11-esből, Aké 79., ill. Walcott 56., M. Keane 66.)
Huddersfield–Cardiff City 0–0

Southampton–Leicester City 1–2(Bertrand 52., ill. D. Gray 56., Maguire 92.)
Wolverhampton Wanderers–Manchester City 1–1(Boly 57., ill. Laporte 69.)