Liverpool: oda a rekord, de megmaradt a veretlenség

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.10.20. 17:20
Sokáig úgy tűnt: ez a gól dönti el a rangadót (Fotó: AFP)
Sokáig vezetett a Manchester United a Liverpool ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának rangadóján, de a hajrában egyenlíteni tudott Jürgen Klopp legénysége.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ

Manchester United–Liverpool 1–1 (Rashford 36., ill. Lallana 85.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nagyon mérgesen rohant az első félidő lefújása után az öltözőbe a Liverpool német menedzsere, Jürgen Klopp, akinek a Manchester United ellen a legpocsékabb a PL-mérlege, és a rossz statisztikát az első félidő sem cáfolta meg.

Igaz, a hazai vezetéshez kellett Roberto Firmino elpazarolt ziccere mellett az is, hogy Sadio Mané gólját kezezés miatt – jogosan – ne adja meg a VAR, de a videoszem az MU-gólt már nem találta szabálytalannak, noha az akció úgy indult, hogy Divock Origibe belerúgott labdaszerzés címén Victor Lindelöf. Talán ha nem homorít természetellenesen nagyot a sérült Mohamed Szalah helyére beugró csatár... 1–0

Már az első félidő sem volt a topfutball csúcsa, a másodikban is csak az iram volt magas színvonalú.

Klopp beküldte a kispadról Alex Oxlade-Chamberlaint és Adam Lallanát (csatár nem ült ott), majd a hajrára a sérüléséből frissiben felépülő középpályást, Naby Keitát.

Szakértő. De miért Roy Keane az egyik testőre?

Az utolsó percek végül Pool-örömöt hoztak, Andrew Robertson remek beadását elvétette a csapatba az utolsó pillanatban bekerülő Marcos Rojo, Adam Lallana pedig közelről nem hibázott. 1–1

Nem álltak le a vendégek, hajtottak a 18., sorozatban elért PL-győzelmükért, amellyel beállították volna a Manchester City vonatkozó csúcsát, de most meg kellett elégedniük az egy ponttal.