A Man. United egy félidő alatt lemosta a pályáról a bajnokot

2016.09.24. 13:20
José Mourinho győztes hadvezér volt (Fotó: Reuters)
A Manchester United az első félidőben négy gólt vágott a Leicester Citynek, amely a pihenő után a szépítésig eljutott, így az FA-kupa-győztes nyerte a rangadót a bajnoki aranyérmes ellen a Premier League 6. fordulójában.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ

Manchester United–Leicester City 4–1 (Smalling 23., Mata 37., Rashford 40., Pogba 42., ill. D. Gray 60.)

ONLIVE, SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Remekül kezdte a Manchester United a szezont a nyáron is sikerrel ténykedő José Mourinhóval, de aztán jöttek sorra a vereségek, miközben a bajnok Leicester City is látcsővel keresgéli tavalyi futballját.

A United ellen az első félidőben meg a labdát keresgette, ám csak kevésszer találta – amikor meg igen, akkor főként a hálójában.

Wayne Rooney bűnbakként a kispadon találta magát, Zlatan Ibrahimovicnak sem ment, viszont remekelt az újra balhátvédként foglalkoztatott Daley Blind, Juan Mata valósággal ficánkolt, Paul Pogba a saját kapuja előtt is jeleskedett, a másik kapu előtt meg sorra teremtette a helyzeteket társainak, Marcus Rashford lelkesen tett-vett a széleken, hátul Chris Smalling uralta a teret és az időt – szóval 4–0-ra vezetett a szünetben az MU.

José Mourinho fellélegezhetett a szünetben, az általa sok nyilatkozatban megpiszkált Claudio Ranieri pedig lehozta a Rijad Mahrez, Jamie Vardy kettőst, majd hamarosan pihenőt vezényelt Marc Albrightonnak is, már a hétközi Bajnokok Ligája-fordulót szem előtt tartva – a hazai játékosok is megengedtek egy kis szusszanást maguknak, ezt kihasználva a csereként beállt Demarai Gray meglőtte élete gólját (4–1).

Felélénkült a kapott gól után az MU, ám csak helyzetekig jutott, Mourinho pedig pályára vezényelte az 500. PL-mérkőzését ünneplő Michael Carricket, és adott pár percet Roo-nak is – parádéztak a címvédő ellen a „vörös ördögök", aligha lesz ismét bajnok a Leicester City.

1. Manchester City 5 5 15– 4 +11 15
2. Everton 5 4 1 10– 3 +7 13
3. Manchester United 6 4 2 12– 7 +5 12
4. Tottenham 5 3 2 8– 2 +6 11
5. Arsenal 5 3 1 1 12– 7 +5 10
6. Chelsea 5 3 1 1 10– 6 +4 10
7. Liverpool 5 3 1 1 11– 8 +3 10
8. Crystal Palace 5 2 1 2 7– 5 +2 7