Csillagos ötös, a Manchester City kiütötte a Newcastle Unitedet

2020.07.08. 18:50
Gabriel Jesus kezdte meg a gólgyártást (Fotó: AFP)
Újabb kiütéses győzelmet aratott hazai pályán a Manchester City, amely ezúttal a Newcastle Unitedet győzte le 5–0-ra az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójának szerdai mérkőzésén.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Manchester City–Newcastle United 5–0
(Gabriel Jesus 10., Mahrez 21., F. Fernández 58. – öngól, David Silva 65., Sterling 91.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Több helyen is változtatott a Southampton elleni vesztes csapatán Pep Guardiola, többek között John Stones és Nicolás Otamendi is bekerült, akik a Norwich elleni emlékezetes vereség óta nem szerepeltek együtt a védelem közepén.

Az első percekben agresszíven és eredményesen támadott le a Newcastle, de gyorsan kiderült, hogy ezt nem lesz képes sokáig fenntartani a vendégcsapat. A City már a 10. percben megszerezte a vezetést, Phil Foden jó ütemben passzolt David Silva elé, akinek beadása után az ötösön ólálkodó Gabriel Jesus a bal alsóba belsőzött (1–0). A brazil támadónak tíz meccset kellett várnia az újabb gólra, ezelőtt a Real Madrid ellen volt eredményes még februárban.

A vezetés megszerzése után sem vett vissza az előző négy hazai bajnokiját összesen 14–0-s gólkülönbséggel letudó Manchester City, amely bő tíz perccel később az első gólhoz kísértetiesen hasonló találattal duplázta meg az előnyét. Valentino Lazaro labdát vesztett, David Silva Kevin De Bruynét hozta játékba a bal szélen, a belga középre passza után Mahrez helyezett a bal sarokba (2–0). De Bruyne már a 18. gólpasszát jegyezte a PL jelenlegi kiírásában, a 2016–2017-es kiírás óta egy játékos sem jutott el eddig – akkor is ő jegyzett ennyit.

Szintén sokatmondó adat, hogy Mahrez lett az ötödik olyan Manchester City-játékos, aki eljutott legalább tíz gólig a bajnokságban (a többiek: Sergio Agüero 16, Raheem Sterling 14, Kevin De Bruyne és Gabriel Jesus 11-11), erre legutóbb az Everton futballistái (1984–1985) voltak képesek.

A Newcastle az első perceket követően gyakorlatilag alig lépte át a felezővonalat, a hazaiak 77 százalékos labdabirtoklása és 12 kapura lövési kísérlete után az volt a meglepő, hogy a vendégek megúszták két kapott góllal az első játékrészt.

A szünet után sem vett vissza Guardiola együttese, igaz, az újabb gólhoz kellett némi segítség: Gabriel Jesus betört a tizenhatoson belülre, már éppen lőtt volna, amikor érkezett Matt Ritchie, és a saját kapujába lőtt – a visszajátszásokból kiderült, hogy Federico Fernándezről pattant be a labda (3–0).

A negyediket David Silva vállalta magára, a spanyol középpályás 18 méterről tekert szabadrúgásból a kapu jobb oldalába (4–0). Zlatan Ibrahimovic (2017) óta David Silva az első olyan 34 évnél idősebb játékos, aki gólt és gólpasszt is jegyzett egy PL-meccsen.

A végére még a 18 éves, élete első angol bajnokiját játszó Thomas Doyle is beállt a Manchester Citybe, amely nem elégedett meg ennyivel, az utolsó percekben Sterling is betalált, beállítva a végeredményt (5–0).

A többi meccsen
Sheffield United–Wolverhampton Wanderers 1–0 (Egan 94.)
West Ham United–Burnley 0–1 (Rodriguez 39.)
Brighton & Hove Albion–Liverpool1–3 (Szalah 6., 76., Henderson 8., ill. Trossard 45.)