Öt gólt kapott odahaza a Manchester City a Leicestertől!

2020.09.27. 17:20
A gólszerző magányossága (Fotó: AFP)
Az angol labdarúgó-élvonal (Premier League) 3. fordulójában a Manchester City hazai pályán 5–2-re kikapott a Leicester Citytől.

ANGOL PREMIER LEAGUE

3. FORDULÓ
Manchester City–Leicester City 2–5
(1–1)
Manchester, Etihad Stadion, zárt kapuk mögött. V: Oliver
Manchester City: Ederson – K. Walker, Aké, E. García, F. Mendy – Rodri, Fernandinho (Delap, 51.) – De Bruyne, Foden (Ferran Torres, 64.), Mahrez – Sterling. Menedzser: Josep Guardiola
Leicester: Schmeichel – Amartey, Söyüncü, J. Evans (Fuchs, 80.) – N. Mendy, Tielemans – Castagne, Praet (Maddison, 70.), Justin – H. Barnes, Vardy (Iheanacho, 85.). Menedzser: Brendan Rodgers
Gólszerző: Mahrez (4.), Aké (84.), ill. Vardy (37., 53., 58. – az elsőt és a harmadikat 11-esből), Maddison (77.), Tielemans (88. – 11-esből)

„Csak tizenhárom vagy tizennégy játékosom áll rendelkezésre, így aztán könnyű volt összeraknom a kezdőt. Hiányoznak nekünk a támadók, egy sincs most velünk, viszont a csapatban sok-sok olyan játékos van, aki képes gólokat szerezni. Fontos, hogy megnyerjük az első tíz mérkőzésünket, de fontos megnyerni a következő tízet is, és fontos megnyerni az utolsó tízet” – filozofált a Leicester City elleni bajnokit megelőzően a Manchester City spanyol menedzsere, Pep Guardiola.

Aki sokáig elégedetten szemlélhette a mérkőzést, ugyanis hamar megszerezte a vezetést tartalékos együttese, Rijad Mahrez ráadásul előző kenyéradójának lőtt bombagólt. Nem tudott mit kezdeni a hazai Cityvel a vendég City, azonban Fernandinho kihagyott ziccere után fordult a kocka: Jamie Vardy kiharcolt és értékesített két büntetőt is (legutóbb a PL-ben Milan Baros volt erre képes, még 2004-ben), a két tizenegyes között pedig gyönyörű mozdulattal sarkazott Ederson kapujába.

Jamie Vardy: Guardiola csapatai ellen csak ő és Lionel Messi tudott mesterhármast szerezni (Fotó: AFP)

A 17 éves cserejátékos, Liam Delap közeli fejese a lécen csattant, a másik oldalon Barnes hagyott ki két lehetőséget is, de a hajrára fordulva teljesen szétesett a Manchester City: Nathan Aké ugyan szép gólt fejelt Mahrez korneréből, ám addigra a csereként pályára lépő Jamie Maddison lőtt egy bombagólt, majd később ugyanő kiharcolt egy büntetőt is, amit Youri Tielemans értékesített.

Pep Guardiola edzőként most kapott először öt gólt – ez volt a mester 686. találkozója!

Korábban:
Tottenham Hotspur–Newcastle United 1–1 (Lucas Moura 25., ill. C. Wilson 90+7. – 11-esből)
Sheffield United–Leeds United 0–1 (Bamford, 88.)
Burnley–Southampton 0–1 (Ings 5.)
West Bromwich Albion–Chelsea 3–3 (C. Robinson 4., 25., Bartley 28., ill. Mount 55., Hudson-Odoi 70., Abraham 90+3.)
Crystal Palace–Everton 1–2 (Kouyaté 26., ill. Calvert-Lewin 10., Richarlison 40. – 11-esből)
Brighton–Manchester United 2–3
(Maupay 40. – 11-esből, March 90+5., ill. Dunk 43. – öngól, Rashford 55., Bruno Fernandes 90+10. – 11-esből)

Később
20.00: West Ham United–Wolverhampton Wanderers (Tv: Spíler1)

Hétfőn
18.45: Fulham–Aston Villa (Tv:Digi Sport1)
21.00: Liverpool–Arsenal (Tv:Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

20. Sheffield United330–4–40

Megnyerte első három PL-meccsét az LC, ez klubrekord. 25 év óta most először bukta el az idény első hazai találkozóját az MC. Soha egy csapat sem lőtt még három gólt PL-meccsen büntetőből!

2014 óta most másodszor kapott hazai pályán négy gólt Guardiola csapata. Plusz egy is járt még aztán...

90+4. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. perc Négy perc a ráadás, Torres lő a léc fölé 23-ról.

87. PERC YOURI TIELEMANS jobbal a bal alsó sarokba lő nagy erővel, Ederson jobbra el. 2–5!

86. perc BÜNTETŐ, B. Mendy ellöki a 16-os jobb sarkán belül Maddisont!

85. perc Vardy le, a volt Man. City-játékos Kelechi Iheanacho be.

84. PERC OTT A GÓL, AZ ÖTÖSRŐL NATHAN AKÉ a bal alsóba fejeli csoda könnyed és szép mozdulattal Mahrez jobb oldali kornere után. 2–4!

83. perc Szabadrúgás a hazaiaknak a 16-os elől, kissé balról,19 méterről. Sterling jobbal a sorfalba lő.

81. perc De Bruyne lő a léc fölé a 16-os előteréből.

80. perc Evans lesántikál, Christian Fuchs váltja.

80. perc Tielemans passzával kapura tör Vardy, de Walker sokkal gyorsabb, utoléri.

77. PERC BOMBAGÓL, JAMES MADDISON! A 16-os bal sarka és García elől jobbal a kapu túlsó felső sarkába lő! N. Mendyé a gólpassz: 1–4!

72. perc Barnes jobbal 14-ről a kapus ölébe lő. Walker jobb oldali beadására nincs érkező.

Milan Baros óta az első, aki PL-meccsen kiharcol és értékesít két 11-est. Guardiola csapatai ellen csak ő és Lionel Messi ért el mesterhármast!

70. perc James Maddison
be, a lesérült Praet helyére.

69. perc
Sterling sántikál, de ballal még a léc fölé vágja De Bruyne jobbról érkező keresztpasszát.

64. perc Ferran Torres be, Foden le.

19: Sterling és Vardy harcolta ki a legtöbb büntetőt a PL-ben! Vardy guggol, lesérült?

64. perc LÉC! Mendy bal oldali beadását Söyüncü mellől a lécre fejeli Delap, nyolc méterről, középről.

63. perc Walker jobbal 23-ról a bal alsót veszi célba, Schmeichel vetődve fogja a labdát.

60. perc Nathan Aké letalpalja Tielemanst, sárga lap.

58. PERC MESTERHÁRMAS, JAMIE VARDY jobbal a bal alsóba lő. Ederson érezte az irányt és a magasságot is, de nem érhette el: 1–3!

57. perc BÜNTETŐ, Barnes passza után Vardy belép García elé, a spanyol felrúgja őt. Jogos.

56. perc Barnes lő jobbal a jobb alsó felé 23-ról, Ederson vetődve véd.

Gareth Southgate angol szöv. kap. is elismerően bólintott.

53. PERC MICSODA GÓL, Castagne jobb oldali, jobblábas, lapos beadását JAMIE VARDY jobbal, két méterről, a rövid sarok és García elől a kapu közepébe pörgeti. Maga mögött: 1–2!

52. perc Mahrez önző, a bal sarok mellé lő ballal 21-ről, Tielemans szerelése után.

Delap 17 és fél éves.

51. perc Liam Delap be, Fernandinho le. Szűrő helyett ék. A negyedik legfiatalabb citysta a PL-ben, a második legfiatalabb volt debütánsként korábban. Mahrez beadása közben a kapusé.

51. perc Daniel Amartey löki De Bruynét, sárga lap.

47. perc Egy Caglar Söyüncü-sárgával. Rodrinak lépett oda, előtte De Bruyne lőtte a bal sarok mellé Mahrez passzát, Evanst kicselezve, nem is sokkal.

46. PERC FOLYTATJUK!

Arról, hogy miként reformálta meg a Manchester City labdarúgóinak étkezését, a csupasport.hu oldalán lehet olvasni.

Silvia Tremoleda évek óta dolgozik Guardiolával, aki olyannyira elégedett a táplálkozási szakértő munkájával, hogy a Barcelonától a Manchester Cityhez is el tudta csábítani. Tremoleda a Barcelona kosárlabdacsapatával dolgozott, majd a futballcsapathoz került. Lionel Messi például az ő utasításait követően fogyott le, és a táplálkozási szakértő tanácsainak köszönhetően érték el azt is, hogy kevesebb izomsérüléssel küzdött.

Pep Guardiola sikerei mögött is áll egy nagyon profi csapat, de a háttéremberekről kevés szó esik. Pedig a szakmai stáb kevésbé ismert tagjai is sokat tesznek azért, hogy a City labdarúgói a lehető legeredményesebbek legyenek. Guardiola szakmai stábjának egyik meghatározó tagja egy ötéves kisfiú édesanyja is.

A Manchester City klubházában felszámolták a csokoládé automatát, a büfében nem árulnak cukros gyümölcsleveket és pizzaszeleteket sem. A játékosoknak szigorú étrendet kell betartaniuk, amelyet Silvia Tremoleda ellenőriz.

„Nem mondták meg, mikor mit kell nyernem, csupán azt, hogy játsszunk. Ugyanakkor ismerem a klub hagyományait, győzni akarok és kiérdemelni az új szerződést” – hangsúlyozta Guardiola.

„A szerződés meghosszabbítását ki kell érdemelnem. Meglátjuk, sikerül-e ez ebben az idényben a csapat előrehaladásának és fejlődésének fényében” – fejtette ki Guardiola. Leszögezte ugyanakkor: jövője nem függ attól, szerez-e trófeákat a szezonban az együttes. Megemlítette: a vezetőség nem erőltetett semmit a klubhoz érkezése óta, hagyták, hogy stábjával a tőlük telhető legjobb teljesítményt érjék el a gárdával, és ez továbbra is így van.

„Szeretnék hosszabban itt maradni” – fogalmazott a 49 esztendős vezetőedző a City Wolverhampton elleni hétfő (ma) esti bajnokija előtt, amely idénynyitó lesz a csapatának, mivel első fordulós találkozóját a hosszúra nyúlt európai kupaszereplés miatt elhalasztották.

A katalán tréner 2016 óta irányítja a manchesteri alakulatot, amellyel többek között két bajnoki címet és egy FA-kupát nyert. Az elmúlt idényben együttese 18 pontos lemaradással zárt másodikként a pontvadászatban a bajnok Liverpool mögött, a Bajnokok Ligájában pedig a negyeddöntőben búcsúzott. Guardiolát jelenlegi kontraktusa 2021-ig köti a klubhoz.

Vardy hat gól lőtt már Guardiola Cityjének.

Josep Guardiola
örömmel meghosszabbítaná szerződését a Manchester City labdarúgócsapatánál, ám úgy véli: ehhez előbb bizonyítania kell a klub tulajdonosainak.

E párharc legjobb góllövői a közelmúltból
Jamie Vardy 7
Sergio Agüero 5
Gabriel Jesus 4
Nicolas Anelka 3
James Milner 3

45+1. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc Justin kiharcol a balon egy kornert Walker mellett, Egy perc a ráadás. Tielemans beadását kifejelik.

37. PERC JAMIE WARDY jobbal a jobb felsőbe lő, Ederson nem érhette el. 1–1!

36. perc BÜNTETŐ,
Barnes remek csele és pontos passza után Vardyt ellöki az ötös bal sarka előtt Walker, egyértelmű.

A Man. City veretlen 11 hazai bajnoki óta, egy iksszel, és mindig legalább két gólt lőve. Az utolsó hetet egyenesen 26–1-es gólkülönbséggel...

35. perc Lesgól, De Bruyne jobb oldali beadását Rodri hatról a bal alsóba fejeli.

32. perc Mezőnyharc. Majd Mahrez jobb oldali beadását Amartey menti az utolsó pillanatban középen.

A Leicester soha nem nyerte meg sorozatban az első három meccsét az élvonalban, sőt utoljára a másodosztályban tettek ilyet, 1923-ban.

25. perc Helyzetek, De Bruyne jobb oldali szabadrúgását Fernandinho hat méterről a kapushoz fejeli, a másik oldalon Justin Vardy és Barnes helyett Garcíához passzol a 16-oson.

23. perc Sárga lap a De Bruyne nyakát elkapó Youri Tielemansnak.

22. perc Helyzet, Praet emel jobbról Barnes elé, akit szerel a 16-oson García, a korner rossz, Justin beadása a kapusé.

16. perc De Bruyne pókfocival is cselez és passzol, Walker Sterlinggel háromszögez, aki jobbal 12-ről jobbal félmagasan kapura lő, de a rövid sarok előtt fogja a labdát Schmeichel.

76 százalékban a hazaiaké a labda!

12. perc Rodri lő jobbal 18-ról a léc fölé.

Már öt védővel a Leicester, Barnes visszajött bal oldali középpályásnak, Justin lett a balbekk. A középső védő Amartey 23 hónap után tért vissza sérülése után a PL-be!

8. perc De Bruyne passzát Fernandinho 12-ről Söyüncübe rúgja, majd Sterling tör kapura, de felrúgta előtte Evanst. Mestere szerint Evans fizikai állapota 80 %, de így is jobb, mint a többi védője.

4. PERC IRGALMATLAN NAGY GÓLLAL VEZET A MAN. CITY, Justin az ötös jobb sarka elől középre fejeli ki De Bruyne balról jövő, jobblábas kornerét, Söyüncü elől RIJAD MAHREZ tíz méterről, kissé jobbról jobbal kegyetlenül felvarrja a túlsó felső sarokba. Ezt a két Schmeichel együtt sem fogta volna: 1–0!

Mahreznek ez a 200. PL-meccse, ő ugyebár a Leicestertől jött.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak világoskék mezben és fehér nadrágban, a vendégek tiszta bordóban.

Egy kis örökmérleg: 121 találkozó, 59 manchesteri és 31 leicesteri sikerrel, 225, ill. 163 rúgott góllal.