PL: magabiztos győzelemmel rajtolt a Chelsea

2018.08.11. 17:53
Győzelemmel kezdte a Premier League-szezont a Chelsea: a londoniak az első fordulóban a Huddersfield otthonában nyertek 3–0-ra. Az újoncok közül a Cardiff és a Fulham is vereséggel rajtolt.

A sárga mezes „kékek” győzelemmel kezdték a Premier League-szezont (Fotó: AFP)

Maurizio Sarri irányításával vágott neki a Premier League 2018–2019-es kiírásának a Chelsea, és ahogy várható volt, a Huddersfield ellen begyűjtötte a három pontot. A 34. percig kellett várni az első gólra, az addig mezőnyfölényben játszó Chelsea meg is szerezte a vezetést: Willian csapta be védőjét a bal oldalon, az alapvonal közeléből középre kanyarított, a hosszún érkező N'Golo Kanté „eltörte” a labdát, de így lett jó – a hosszúba pattant a lövése (0–1).

Még a szünet előtt növelte előnyét a Chelsea: gyönyörűen felépített támadás végén – Ross Barkley sarkazott a tizenhatoson belül – Marcos Alonso elé csúszott oda Christopher Schindler, elérte a labdát is a védő, de a játékvezető büntetőt ítélt. A labda mögé a nyáron szerződtetett Jorginho állt, és rendkívül higgadtan a kapu bal oldalába gurított a jobbra dőlő kapus mellett (0–2).

A Chelsea-ben debütáló Kepa lehúzta a rolót, igaz, túl sok dolga nem akadt, de amikor kellett, állta a sarat a világrekordot jelentő összegért igazolt kapus. A szünetre megnyugtató előnnyel vonulhatott a Chelsea, a Huddersfieldtől sokkal több kellett volna a fordulás után.

A londoniak a második félidőben növelni tudták előnyüket: a csereként beállt Eden Hazard tört előre középen, majd a jobbján felfutó Pedróhoz passzolt, a spanyol támadó remek ütemben pörgette el a kapus mellett a labdát a jobb alsóba (0–3).

Az újoncok közül a Fulham és a Cardiff is vereséggel rajtolt: előbbi hazai pályán kapott ki a Crystal Palace-tól, utóbbi az AFC Bournemouth otthonából távozott pont nélkül. A Watford Roberto Pereyra duplájával 2–0-ra legyőzte a Brightont.

A nap záró mérkőzésén a Wolverhampton az Evertont fogadta. A vendégek bő negyedóra elteltével megszerezték a vezetést Richarlison szemfüles góljával. A félidő hajrájában Phil Jagielka elkésett belépője miatt emberhátrányba kerültek a vendégek, a szabálytalansága után megítélt szabadrúgást Rúben Neves bombázta a bal felsőbe.

A fordulás után ismét Richarlison villant, a nyáron 40 millió fontért szerződtetett brazil szélső újfent vezetéshez juttatta az Evertont. Erre is volt válasza az újoncnak: Rúben Neves pazar beadását Raúl Jiménez stukkolta a hálóba, így kialakult a 2–2-es végeredmény.