PL: Lukakuék az élre lőtték a négyig jutó Manchester Unitedet

2017.08.13. 18:53
Romelu Lukaku két góllal indította a PL-idényt (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 1. fordulójában a Manchester United a duplázó Romelu Lukaku vezérletével 4–0-ra kiütötte a végére megtörő West Ham Unitedet, így az élre állt.

Az már az első félidőben is látszott, hogy a mérkőzésen a manchesteriek akarata érvényesül, az első gólra a 33. percig kellett várni, amikor Rashford passza után Lukaku zárta le gyönyörű góllal a kontrát: a rövidbe lőtt labdája a kapufáról pattant be (1–0).

A játékrész hajrájában ugyanakkor De Geának kellett nagyot védenie, hogy maradjon is az előny, Fernandes 16 méteres, megpattanó lövésénél viszont ezt meg is tette.

A fordulást követően gyakorlatilag már csak az történt, amit a házigazda akart, előbb Rashford lépett ki félelmetes sebességgel, jött is a nagyszerű labda Pogbától, de ziccerben a bal felső mellé helyezett, majd az 52. percben már megszületett a második Lukaku-gól is: a támadó Mhitarjan bal oldali szabadrúgása után csúsztatta a labdát a bal alsóba (2–0).

A következő percek gyakorlatilag a folyamatos MU-lehetőségekről szóltak, Mhitarjan betalált ugyan, Rashford viszont már lesen helyezkedett előtte, majd a fiatal angol támadó a kapufát találta el, mielőtt Blind kapáslövése kevéssel fölé szállt.

Aztán amikor már úgy tűnt, hogy megússza kettővel a West Ham, jött Martial és Mhitarjan parádés passza után laposan a kapuba lőtt (3–0), sőt, a végén Pogba is bevette a vendégek kapuját, 20 méterről a bal alsóba tekert.

A Manchester United 4–0-ra nyert, és – 37 fordulóval a vége előtt… – átvette a vezetést a bajnokságban.