PL: Lukaku hozta a három pontot az MU-nak; előnyről bukott a Spurs

2018.09.02. 19:02
Romelu Lukaku duplázott, az MU hozta a kötelezőt (Fotó: AFP)
Megszerezte második győzelmét a Manchester United, amely Romelu Lukaku góljaival 2–0-ra legyőzte a Burnleyt a Premier League 4. fordulójának egyik záró mérkőzésén. A másikon a százszázalékosok csatáját a Watford nyerte meg, Javi Gracía együttese hátrányból felállva 2–1-re legyőzte a Tottenhamet.

A Spurs elleni csúfos vereség után felerősödtek a hangok, miszerint lejárt José Mourinho ideje a Manchester Unitednél. A portugál tréner a legutóbbi idénybeli formáját eddig meg sem közelítő Burnley otthonában javíthatott, és ezzel a lehetőséggel élni is tudott.

Az első három fordulóban egyszer betaláló, inkább a helyzetkihagyásával kiemelkedő Romelu Lukaku ezúttal hozta a tőle elvártakat, előbb Alexis Sánchez beadása után fejelt a bal felsőbe, majd a szünet előtt nem sokkal a lepattanó labdát juttatta közelről a gólvonal mögé (0–2). A világbajnoki bronzérmes belga támadó 104. gólját szerezte a PL-ben, ezzel beérte Didier Drogbát, igaz, Lukakunak 30 meccsel kevesebbre volt szüksége (254 – 224).

A „vörös ördögök” a második félidőben végleg eldönthették volna a három pont sorsát, Paul Pogba azonban nem tudta értékesíteni a tizenegyest, sőt két perccel később emberhátrányba került a vendégcsapat, a csereként beálló Marcus Rashford állították ki.

A három pont így is meglett, s talán Mourinho is fellélegezhet kicsit...

Két veretlen csapat találkozott a másik vasárnap délutáni mérkőzésen, a meglepően jól teljesítő Watford a szintén százszázalékos, az MU elleni rangadót háromgólos sikerrel letudó Tottenhamet fogadta. Az első félidőben főleg a vendégek akarata érvényesült, a legnagyobb helyzet Dele Alli előtt adódott, az angol középpályás azonban nem találta el a labdát a kaputól két méterre – és egyébként is lesen volt.

A második játékrészben elképesztő öngóllal szerezte meg a vezetést a londoni gárda, a rosszul továbbfejelt labdára Lucas Moura csapott le, középre adott, a labda pedig Abdoulaye Doucouré mellkasáról a kapuba pattant (0–1).

A Watfordnak több sem kellett, nemhogy az egyenlítés, a fordítás is összejött rövid időn belül neki: a hazaiak először szabadrúgás, másodszor szöglet után fejeltek Michel Vormkapujába, erre pedig nem volt válasza a Spursnek (2–1).

A Watford történelme során először tudna megnyerni az első négy mérkőzését az angol élvonalban – már a három is rekord volt –, így a Liverpool és a Chelsea mellett harmadik csapatként továbbra is hibátlanul áll a bajnokságban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
4. FORDULÓ

Burnley–Manchester United 0–2 (R. Lukaku 27., 44.)
Watford–Tottenham Hotspur 2–1 (Deeney 69., Cathcart 76., ill. Doucouré 53. – öngól)
Korábban
Cardiff City–Arsenal 2–3
(Camarasa 47., Danny Ward 70., ill. Mustafi 11., Aubameyang 63., Lacazette 81.)
Szombat
Manchester City–Newcastle United 2–1 (Sterling 8., K. Walker 52., ill. Yedlin 30.)
Leicester City–Liverpool 12
(Gezzal 63., ill. Mané 10., Firmino 45.)
Brighton & Hove Albion–Fulham 2–2 (Murray 67., 84. – a másodikat 11-esből, ill. Schürrle 44., Mitrovics 62.)
Chelsea–AFC Bournemouth 2–0 (Pedro 72., E. Hazard 85.)
Crystal Palace–Southampton 0–2 (Ings 47., Höjbjerg 93.)
Everton–Huddersfield 1–1 (Calvert-Lewin 36., ill. Billing 34.)
West Ham United–Wolverhampton 0–1 (A. Traoré 93.)

1. Liverpool 4 4 9–1 +8 12
2. Chelsea 4 4 10–3 +7 12
3. Watford 4 4 9–3 +6 12
4. Manchester City 4 3 1 11–3 +8 10