PL: Lukaku csereként ismét betalált, tovább menetel az MU

2019.01.02. 22:57
Rashford gólja végleg eldöntötte a három pont sorsát (Fotó: AFP)
A Manchester United a csereként beálló Romelu Lukaku, valamint Marcus Rashford góljával 2–0-ra legyőzte a Newcastle Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójának szerda esti mérkőzésén.

Az első keményebb feladat várt Ole Gunnar Solskjaer Manchester Unitedjére, amely a St. James's Parkba látogatott a Newcastle Unitedhez. A norvég szakember dolgát nehezítette, hogy a Bournemouth ellen kiállított Eric Bailly nem állhatott a rendelkezésére, ugyanakkor Antonio Valencia szeptember óta először léphetett pályára Premier League-mérkőzésen, és ott volt a kispadon a sérüléséből felépülő Alexis Sánchez is.

Az első félidőben hiába vezetett szemre is tetszetős támadásokat Marcus Rashford, Paul Pogba és Anthony Martial vezérletével a vendégcsapat, a Newcastle jól védekezett, így először fordult elő, hogy az első játékrészben gól nélkül maradt a Solskjaer-féle MU.

A szünet után magasabb fokozatba kapcsolt a manchesteri együttes, az áttöréshez azonban kellett Romelu Lukaku is: a mindössze 38 másodperccel korábban beálló belga támadó Rashford szabadrúgása után a kipattanót pofozta a kapuba – igaz, a gólhoz kellett Martin Dúbravka hibája is (0–1).

A Newcastle-nek több lehetősége is volt egyenlíteni, ám ezekkel nem tudott élni a hazai csapat, s ezt kíméletlenül megbüntette a United: szép kontra végén Rashford értékesítette higgadtan a ziccert (0–2).

A Manchester United a negyedik mérkőzését is megnyerte Solskjaerral, ráadásul az eddigiekkel ellentétben ezúttal még gólt sem kapott. Az igazi erőpróba a következő forduló lehet, amikor az MU a Tottenhamhez látogat.

Tűzriadó miatt negyedórával később kezdődött a Bournemouth–Watford találkozó, ám a mérkőzés jócskán kárpótolta a szurkolókat. Hiába került Troy Deeney duplájával kétgólos előnybe a vendégcsapat, a hazaiak egyenlítettek, és bár a Watford ismét megszerezte a vezetést, még a szünet előtt jött az újabb válasz. A hatgólos első félidőt gól nélküli második követte, a döntetlennel inkább a Bournemouth lehet elégedetlenebb, amely négyszer annyiszor találta el a kaput, mint ellenfele.

A 20.45-kor kezdődő mérkőzésekről itt olvashat!

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

AFC Bournemouth–Watford 3–3 (Aké 34., C. Wilson 37., Fraser 40., ill. Deeney 14., 27., Sema 38.)
Newcastle United–Manchester United 0–2 (R. Lukaku 64., Rashford 80.)
Korábban
Chelsea–Southampton 0–0
Huddersfield Town–Burnley 1–2 (Mounié 33., ill. Ch. Wood 39., A. Barnes 73.)
West Ham United–Brighton & Hove Albion 2–2 (Arnautovic 66., 68., ill. D. Stephens 57., Duffy 59.)
Wolverhampton Wanderers–Crystal Palace 0–2 (J. Ayew 83., Milivojevics 94.)
Kedd
Cardiff City–Tottenham Hotspur 0–3 (Kane 3., Eriksen 12., Szon 26.)
Arsenal–Fulham 4–1 (Xhaka 25., Lacazette 55., Ramsey 79., Aubameyang 83., ill. A. Kamara 69.)
Everton–Leicester City 0–1 (Vardy 58.)