PL: Lucas Digne 94. perces öngóljával kikapott az Everton

B. L.B. L.
2019.10.26. 17:58
A Brighton egy 94. perces Digne-öngóllal győzött (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában a Brighton hazai pályán drámai végjátékban 3–2-re legyőzte az Evertont.

A Brighton az első negyedóra végén Gross szabadrúgásával szerzett vezetést, de nem sokkal később szöglet után Websterről a saját kapujába pattant a labda (1–1). A 72. percben beállt az Evertonba Calvert-Lewin, aki nem is húzta az időt, a 74. percben gólra váltotta Holgate parádés indítását, de itt sem tartott sokáig az öröm, mivel Maupay büntetőből egyenlített (2–2). Amikor már mindenki felkészült az ikszre, jött egy kontra a 94. percben, amely végén Digne a saját kapujába talált, ez is öngól (3–2).

A West Ham az első játékrész végén kontrából vette be a Sheffield United kapuját, ám a percekkel korábban pályára lépő Mousset a második félidő derekán egyenlíteni tudott (1–1).

A Watford a 10. meccsén sem tudott nyerni, egyedüliként áll győzelem nélkül a topligák együttesei közül.

ANGOL PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Manchester City–Aston Villa 3–0
(Sterling 46., De Bruyne 65., Gündogan 70.)
Brighton–Everton 3–2
(Gross 15., Maupay 79. – 11-esből, Digne 94. – öngól, ill. Webster 20. – öngól, Calvert-Lewin 74.)
Watford–Bournemouth 0–0
West Ham–Sheffield United 1–1 (Snodgrass 44., ill. Mousset 68.)
Burnley–Chelsea 2–4 (J. Rodriguez 86., McNeil 89., ill. Pulisic 21., 45., 56., Willian 58.)

1. Liverpool 9 8 1 21–7 +14 25
2. Manchester City 10 7 1 2 32–9 +23 22
3. Leicester City 10 6 2 2 25–8 +17 20
4. Chelsea 10 6 2 2 23–16 +7 20
5. Arsenal 9 4 3 2 13–12 +1 15
6. Crystal Palace 9 4 2 3 8–10 –2 14
7. Sheffield United 10 3 4 3 9–8 +1 13
8. Bournemouth 10 3 4 3 13–13 0 13