PL: Ljungberg első meccsén sem szakadt meg az Arsenal rossz sorozata

M. D.M. D.
2019.12.01. 16:57
Pierre-Emerick Aubameyang több gólt ünnepelhetett mostanában, mint győzelmet (Fotó: AFP)
Fredrik Ljungberg megbízott menedzser első mérkőzésén az Arsenal 2–2-es döntetlent játszott idegenben a kieső helyen álló Norwich Cityvel az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában.

A közösségi médiában néhány Arsenal-szurkoló már a mérkőzés előtt Ljungberg távozását követelte, mert a svéd szakember Shkodran Mustafit és Granit Xhakát is a kezdőcsapatba jelölte. A támadásokért elsősorban Pierre-Emerick Aubameyang, Alexandre Lacazette és Mesut Özil felelt, Szokratisz Papasztathopulosz, Kieran Tierney és Lucas Torreira ellenben kimaradt a kezdőből.

A Ljungberg-éra első gólja nem szerzett, hanem kapott találat volt, a ligában szeptember 14. óta (773 perc után) először eredményes Teemu Pukki megpattanó lövésével a 21. percben a Norwich City került előnybe (1–0).

Néhány perccel később óriási egyenlítési lehetőséget kaptak az „ágyúsok”, Paul Tierney játékvezető tizenegyest ítélt a javukra. Aubameyang gyenge lövését Tim Krul kivédte, ám a videobíró megállapította, hogy a holland kapus idő előtt elmozdult mindkét lábával a gólvonalról, így a gaboni támadó újrarúghatta a büntetőt – és másodszor már büntetett is, magabiztosan a jobb alsó sarokba vágta a labdát (1–1).

Az első félidő végén a „kanárik” másodszor is megszerezték a vezetést, ezúttal Tod Cantwell talált be, aki életében először volt eredményes a Norwichban egymást követő két bajnoki mérkőzésen. A 21 éves angol középpályás az előző fordulóban az Evertonnak köszönt be, korábban a Chelsea-nek és a Manchester Citynek is (2–1).

A vendégek másodszor az 57. percben egyenlítettek, ismét Aubameyang révén. De ezen már nagyon nem is lehet csodálkozni, az Arsenal idénybeli hét idegenbeli góljából ugyanis hatot a korábbi Bundesliga-gólkirály ért el. A gaboninak a 11. meccsén ez volt a 10. találata a PL-ben újonc csapat ellen (2–2).

Újabb találat már nem esett, így az „ágyúsok” minden sorozatot figyelembe véve már nyolc, a Premier League-ben hat mérkőzés óta nyeretlenek, továbbá a bajnokságban vendégként augusztus 11. óta várnak az első győzelmükre – akkor a Newcastle Unitedet verték meg a St James’ Parkban (1–0).

A másik délutáni meccsen a tabella hatodik és hetedik helyezettje nem bírt egymással: a Wolverhampton hazai környezetben 1–1-re végzett a Sheffield Uniteddel.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ

Norwich City–Arsenal 2–2 (Pukki 21., Cantwell 45+2., ill. Aubameyang 29., 57. – az elsőt 11-esből)
Wolverhampton Wanderers–Sheffield United 1–1 (Doherty 64., ill. Mousset 2.)

Később
17.30:
Leicester City–Everton (Tv: Spíler1)
17.30: Manchester United–Aston Villa

Szombati eredmények
Newcastle United–Manchester City 2–2 (Willems 25., Shelvey 88., ill. Sterling 22., De Bruyne 82.)
Burnley–Crystal Palace 0–2
(Zaha 45+1., Schlupp 78.)
Chelsea–West Ham United 0–1 (Cresswell 48.)
Liverpool–Brighton 2–1 (Van Dijk 18., 24., ill. Dunk 80.)
Tottenham–AFC Bournemouth 3–2 (Alli 21., 50., Sissoko 69., ill. H. Wilson 74., 96.)
Southampton–Watford 2–1 (Ings 78., Ward-Prowse 83., ill. Sarr 24.)

1. Liverpool 14 13 1 32–12 +20 40
2. Manchester City 14 9 2 3 39–16 +23 29
3. Leicester City 13 9 2 2 31–8 +23 29
4. Chelsea 14 8 2 4 28–20 +8 26
5. Tottenham 14 5 5 4 24–21 +3 20
6. Wolverhampton 14 4 8 2 19–17 +2 20
7. Sheffield United 14 4 7 3 17–14 +3 19