PL: Lacazette és Aubameyang duplázott, de Ramsey ellopta a show-t

2018.10.07. 14:50
Alexandre Lacazette adta meg az alaphangot az Arsenal fölényes sikeréhez (Fotók: AFP)
Az Arsenal 5–1-es győzelmet aratott a Fulham vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójában. Az „ágyúsoknál” Alexandre Lacazette és Pierre-Emerick Aubameyang duplázott, Aaron Ramsey pedig csodás gólt sarkazott. Unai Emery csapata sorozatban hat győzelemnél jár a PL-ben.

Az Arsenalnak nagyon megy. Nemcsak mostanában, hanem a londoni derbiken is. Az „ágyúsok” a Premier League-ben minden riválisuknál jobb arányban (51.3%) nyerték meg eddig a városi rangadókat, amelyeken a Fulham teljesít a leggyengébben (20.8%).

Unai Emery ezúttal kihagyta a kezdőcsapatból Pierre-Emerick Aubameyangot, míg Mesut Özil hátfájdalmak miatt hiányzott.

Az addig nem sokat mutató Arsenal a 29. percben megszerezte a vezetést, Nacho Monreal laposan középre lőtt labdáját Alexandre Lacazette szépen maga elé húzta, majd fordulásból a jobb alsó sarokba vágta (0–1). A Fulham az első félidő végén egyenlített, Luciano Vietto remek ütemű kiugratását követően André Schürrle okosan átpöccintette a labdát Bernd Leno fölött (1–1).

A német támadó ezt megelőzően 2014 márciusában lőtt gólt az Arsenalnak, amikor a Chelsea játékosaként 6–0-s győzelmet ünnepelhetett.

Most csak az egyenlítő góljának örülhetett, valamint annak, hogy a szünetben még döntetlenre állt az együttese, a második félidőben ugyanis beindult az utóbbi időben jól működő Arsenal-gépezet. A 49. percben Lacazette lőtt távolról szép gólt (1–2), majd a játékrész közepén Aaron Ramsey sarkazott csodás mozdulattal a Fulham kapujába (1–3).

A walesi középpályás 39 másodperccel a pályára lépését követően talált be, nála hamarabb legutóbb Nicklas Bendtner szerzett gólt az Arsenalban csereként beállva, még 2007 decemberében a Tottenham ellen. A dán csatárnak 35 másodpercre volt szüksége.

Ramsey pazar mozdulattal juttatta a labdát a Fulham kapujába

A hajrához érve az „ágyúsok” másik csereembere, Aubameyang is eredményes volt(1–4), sőt a hosszabbításban Ramsey indítása után megszerezte a második gólját is, kiütésessé téve ezzel a vendégek sikerét (1–5).

Az Arsenal 2015 áprilisa óta először nyert meg sorozatban kilenc tétmeccset.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ

Fulham–Arsenal 1–5 (Schürrle 44., ill. Lacazette 29., 49., Ramsey 67., Aubameyang 79., 91.)

Később
15.15: Southampton–Chelsea (Tv: Spíler1)
17.30: Liverpool–Manchester City (Tv: Spíler1)

Szombati eredmények
Manchester United–Newcastle United 3–2 (Mata 70., Martial 76., A. Sánchez 90., ill. Kenedy 7., Muto 10.)
Burnley–Huddersfield 1–1
(Vokes 20., ill. Schindler 66.)
Crystal Palace–Wolverhampton Wanderers 0–1 (Doherty 56.)
Leicester City–Everton 1–2 (R. Pereira 40., ill. Richarlison 7., G. Sigurdsson 77.)
Tottenham Hotspur–Cardiff City 1–0 (Dier 8.)
Watford–AFC Bournemouth 0–4 (Brooks 14., J. King 33., 45+1. – az elsőt 11-esből, C. Wilson 47.)