PL: Sánchez nélkül nem megy – kikapott az Arsenal

2018.01.14. 16:26
A Bournemouth játékosai kétszer is túljártak az Arsenal-védők eszén (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójában hiába vezetett az Arsenal az AFC Bournemouth otthonában, 2–1-es vereséget szenvedett.

Több nagyágyúját is nélkülözve állt fel az Arsenal (a sérültek mellett a minden bizonnyal távozó Alexis Sánchez sem került be a keretbe), amelyben talán épp emiatt öt angol kapott helyet a kezdő tizenegyben – bajnoki meccsen 2002. január óta nem volt ilyen sok hazai játékos a londoniak kezdőjében.

Az első félidőben itt is, ott is akadt lehetőség, és bár a vendégek többet birtokolták a labdát, talán a Bournemouth járt közelebb a gólhoz: Alex Iwobi könyöke szögletet követően találkozott a labdával, ám a játékvezető nem fújta be a tizenegyest.

Az első játékrészben nem esett gól, a másodikban annál inkább. Az 52. percben Iwobi hajszálpontos indítással hozta ziccerbe Héctor Bellerínt, akinek közeli lövésébe ugyan beleért Begovic kapus, a gólt nem tudta megakadályozni – a spanyol egymás után a második bajnokiján volt eredményes. 0–1

A 70. percig tartott az Arsenal előnye, ekkor a szélről beadva Ryan Fraser gyönyörű passzal szolgálta ki – a védőit és a kapujából rossz ütemben kijövő Petr Cehcet is megelőző – Callum Wilsont, a csatár góllal ünnepelte a 100. Bournemouth-tétmeccsét. 1–1

A 74. percben visszatért az egy hónapja sérült Aaron Ramsey, ám nem örülhettek sokáig az Arsenal szurkolói, másodpercekkel később már hátrányban volt a csapatuk. Az egyik főszereplő megint Wilson volt, aki ezúttal a Jordon Ibének adott gólpasszával járult hozzá a találathoz. 2–1

A hátralévő percekben szinte végig a vendégek támadtak, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Ebben a kiírásban ez volt a Sánchez nélkül lejátszott negyedik PL-meccse az Arsenalnak, ezek közül a Stoke City, a Watford és most az AFC Bournemouth ellen is vereséget szenvedett a londoni együttes.