PL: kiütéses győzelemmel búcsúzott Wenger a hazai pályától

2018.05.06. 19:28
Aubameyang 11 angol bajnokin már nyolc gólt szerzett (Fotó: AFP)
Arsene Wenger irányításával az utolsó mérkőzését játszotta hazai pályán az Arsenal labdarúgócsapata, amely kitett magáért, és 5–0-ra kiütötte a Burnleyt. A Chelsea – Olivier Giroud góljával – 1–0-ra megverte a Liverpoolt.

Wenger 606. és egyben utolsó alkalommal ülhetett le hazai közönség előtt a kispadra, a francia menedzser az első meccsét 1996. október 19-én, a Coventry ellen vívta még a régi stadionban, a Highburyben.

A Burnley elleni csata mindössze a 14. percig volt gól nélküli, akkor Alexandre Lacazette balról élesen a kapu elő lőtt, Pierre-Emerick Aubameyang pedig egy lépésről nem hibázott (1–0).

Az első félidő hosszabbításában Lacazette növelte az előnyt (2–0).

A második félidőben növelték előnyüket a hazaiak, az 54. percben Sead Kolasinac balról, 15 méterről kilőtte a bal alsó sarkot (3–0)

A 64. percben egy gyors kontrát Alex Iwobi fejezett be góllal (4–0).

A 75. percben pedig ismét Aubameyang köszönt be (5–0), aki tizenegy Premier League-mérkőzése alatt eddig nyolc gólt szerzett és négy gólpasszt jegyzett. A Dortmundtól érkező gaboni válogatott támadó egymás után a harmadik szezonjában is 20 gól felett termelt, 2015–16-ban 25-ször, 2016–17-ben 31-szer volt eredményes, a futó évadban pedig 21-nél jár (13-at még Dortmundban szerzett ősszel).

Az Arsenal sorozatban hetedszer győzött pályaválasztóként a Burnley ellen, a vendégek legutóbb 1974 szeptemberében tudták meglepni vendégként a londoniakat.