PL: kegyetlen volt a Manchester City; meglepték a Liverpoolt

2017.09.16. 18:00
A Manchester City a földön és a levegőben is jobb volt a Watfordnál (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójában a Manchester City könnyedén nyert a Watford vendégeként 6–0-ra, a Liverpool viszont némi meglepetésre odahaza csak ikszelt a Burnleyvel.

WATFORD–MANCHESTER CITY

Egy hete a Liverpoolnak ötöt, a hét közben a Bajnokok Ligájában a Feyenoordnak idegenben négyet vágott a Manchester City, így a Premier League-ben egyébként remekül rajtoló Watford sem számíthatott sok jóra Pep Guardiola csapata ellen. Az első 25 percben tartotta magát a házigazda, ám egy szabadrúgást követően megszerezték a vezetést a vendégek, az „asszisztkirály” Kevin De Bruyne beadását Sergio Agüero stukkolta a hálóba.

Nem sokat kellett várni az argentin következő találatára, pár perccel később David Silva lőtte laposan középre a labdát, amit Agüero néhány lépésről az üresen tátongó kapuba belsőzött – ez volt a 200. bajnoki gólja Európában. A 38. percben ismét megvillant Agüero, ám ezúttal az előkészítő szerepében jeleskedett: pazarul ugratta ki a jobb oldalon Gabriel Jesust, aki 14 méterről a jobb oldali kapufára lőtt, ahonnan befelé pattant a labda. A szünetben tehát már hárommal vezetett a City, a Watford az első félidő nagy részében csak nyomozta a labdát.

A fordulás után némileg változott a játék képe, a Watford kijjebb jött a szorításból, mégis a Manchester City szerzett újabb gólt. Egy szögletvariációt követően David Silva adott középre a bal szélről, Nicolás Otamendi emelkedett a legmagasabbra és az ötösről a hálóba fejelt. Agüero pedig mesterhármast szerzett (hatodszor a PL-ben): a 81. percben szlalomozott a tizenhatoson belül négy védőt maga mögött hagyva, majd kiszorított helyzetből a jobb oldalról a hosszú alsóba gurított. És itt még nem volt vége...

A 88. percben Raheem Sterlinget buktatták a tizenhatoson belül, és a megítélt büntetőt maga a sértett hajtotta végre, magabiztosan bombázott a léc alá, beállítva ezzel a végeredményt. A City újabb kiütéses győzelmet aratott, míg a Watford 1951 után szenvedett ilyen súlyos vereséget hazai pályán. (0–6)

LIVERPOOL–BURNLEY

A nyári átigazolási mizéria után visszatért a Pool kezdőcsapatába Philippe Coutinho, és Jürgen Klopp együttese már a meccs elején megpróbálta ráerőltetni akaratát a Burnleyre. Ehelyett összehozott egy gólt a 26. percben a vendégeknek... Egy bal oldali beadást követően a tizenhatoson belül Ragnar Klavan és Joël Matip sem tudott tisztázni, Scott Arfield pedig köszönte szépen, 14 méterről kilőtte a jobb alsót.

Sokáig viszont nem kellett várni a Liverpool egyenlítő góljára: négy perccel később Emre Can ívelte középre a labdát a felezőtől, Mohamed Szalah átvette azt a tizenhatosnál, majd 14 méterről a bal oldalról a rövid alsóba tüzelt. A szünetben így döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok. (1–1)

A fordulás után hiába próbálkozott a Liverpool, nem tudta bevenni a Burnley kapuját, így meglepetésre a látogatók elvittek egy pontot az Anfield Roadról.

A TÖBBI PÁLYÁN

Az újonc Huddersfield és a korábbi bajnok Leicester megosztozott a pontokon a második félidő elején látott gyors gólváltást követően. A Newcastle United győzelemmel örvendeztette meg a műtétje után újra a kispadra ülő Rafa Benítez menedzsert: a „szarkák” a Stoke Cityt gyűrték le odahaza. A West Brom–West Ham mérkőzés leginkább említésre méltó eseménye, hogy a hazaiak középpályása, Gareth Barry 632. Premier League-meccsén lépett pályára, amivel beállította Ryan Giggs rekordját.