PL: káprázatos Willian-góllal gyűjtötte be a pontokat a Chelsea

2019.01.12. 20:26
Willian hatalmas gólt lőtt, három pontot ért a Chelsea-nek (Fotó: AFP)
A Chelsea 2–1-re legyőzte a Newcastle-t az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójában.

Nyolc perc három másodpercet kellett várni a mérkőzés első góljára, ekkor David Luiz zseniális indítása után Pedro vette át a labdát a vendégek tizenhatosán belül, majd 12 méterről szemfülesen átemelte a labdát a kifutó kapus fölött (1–0).

A 40. percben meglepetésre egyenlített a Newcastle, Ciaran Clark volt az, aki szöglet után kilenc méterről a jobb alsóba bólintott.

Válaszként egyből gólt lőhetett volna a Chelsea, de Willian ziccerben nem találta el a kaput. A 47. percben Pedro került helyzetbe, ám a jobb alsó sarok felé tartó lövésénél bravúrral védett Martin Dúbravka kapus. Az 57. percben már nem hibázott Willian, Eden Hazard átadása után a tizenhatos széléről becselezte magát, majd káprázatosan tekert a bal felsőbe (2–1).

A„kékek” ezt követően már már nem adták ki a kezükből az előnyüket – Maurizio Sarri csapata 2–1-re legyőzte a Newcastle-t, s 47 ponttal a negyedik a bajnokságban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
Chelsea–Newcastle United 21
(Pedro 9., Willian 57., ill. Clark 40.)
Brighton & Hove Albion–Liverpool FC 0–1 (Szalah 49. – 11-esből)
Burnley–Fulham 2–1 (J. Bryan 20. – öngól, Odoi 23. – öngól, ill. Schürrle 2.)
Cardiff City–Huddersfield Town 0–0
Crystal Palace–Watford 1–2 (Cathcart 38. – öngól, ill. Cathcart 67., Cleverley 75.)
Leicester City–Southampton 1–2 (Ndidi 58., ill. Ward-Prowse 11. – 11-esből, S. Long 45+2.)
West Ham United–Arsenal 1–0 (D. Rice 48.)